Міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2020» цього року пройдуть у новому форматі

Новини
Фото: Facebook ВМС ЗС України

Міжнародні військові навчання «Сі Бриз-2020» цього року пройдуть у новому форматі.

Про це повідомляє АрміяInform.

«Від імені командувача ВМС ЗС України ми звернулися до командування 6-го флоту США з пропозицією змінити формат «Сі Бриз» у зв’язку з пандемією коронавірусу. Вони повністю підтримали нашу ініціативу, адже головне – це збереження життя і здоров’я військовослужбовців. Тож на нас цього року очікує так званий безконтактний «Сі Бриз». Що це означає? Мова йде про те, що з плану навчань повністю виключено берегову фазу, щоб військовослужбовці країн-партнерів та учасників «Сі Бриз» не контактували між собою, а також, аби не розгортати багатонаціональний штаб. Отже, змінилася кількість країн-учасниць, які братимуть участь у навчаннях. На сьогодні їх близько 10«, – пояснює капітан 1 рангу Олексій Доскато.

За його словами, міжнародні навчання у 2020 році обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Тобто кораблі зустрічатимуться у визначеній точці рандеву та відпрацьовуватимуть заходи без контакту особового складу. Кораблі країн-партнерів заходитимуть в українські порти виключно за необхідності дозаправки. Звісно, без будь-якого контакту з цивільним населенням.

«Сили та засоби, які були визначені для морської компоненти, наразі залишилися без змін. Також нещодавно підтвердила свою участь у морській фазі «Сі Бриз» постійна група кораблів НАТО, яка в цей час буде знаходитись у Чорному морі. І на сьогодні вже створено розклад навчань, де вона запланована як учасник», – розповідає керівник навчань з української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато.

Також офіцер зазначив, що скоротилась і тривалість міжнародних навчань. Вони проходитимуть у липні лише протягом тижня. Спілкування між керівниками та учасниками – виключно дистанційне. На сьогодні обговорюється можливість проведення DVD-дня, коли всі учасники матимуть змогу поспілкуватися під час конференц-зв’язку.

Нагадаємо:

  • 1 липня 2019 року в Одесі пройшли багатонаціональні військові навчання «Сі Бриз-2019» (Sea Breeze-2019), які триватили до 12 липня. Вперше в їх історії крім традиційного морського компонента в них також був і річковий, який проходив на річці Дунай. Навчання проходили в північно-західній частині Чорного моря, а також в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Всього в них брали участь близько 30 кораблів, 30 літальних апаратів і понад 900 чоловік особового складу підрозділів морської піхоти різних країн.
  • Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться щорічно з 1997 року відповідно до «Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України» від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності ВМС України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.