В КПВВ на адмінкордоні з Кримом нарешті з’явиться Wi-Fi

У КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка» на адмінкордоні з окупованим Кримом наступного тижня будуть встановлені Wi-Fi роутери та з’являться точки доступу до Інтернету, що дозволить громадянам встановлювати мобільний додаток «Дій вдома» і потім замість двотижневої обсервації відправлятися на самоізоляцію додому.

КПВВ «Каланчак» Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Херсонський прикордонний загін Держприкордонслужби України.

Як зазначається, 4 червня на адмінкордоні з робочим візитом побував постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич, який у супроводі начальника Херсонського прикордонного загону Юрія Чернова відвідав КПВВ «Каланчак», де ознайомився з роботою прикордонників в період дії карантинних заходів.

Під час зустрічі обговорювались питання порядку пропуску осіб з гуманітарною метою та проблемні питання, які виникають у них під час перетину адмінмежі в період карантину.

«Зокрема, за сприянням Херсонської облдержадміністрації, вирішено питання, щодо встановлення на території КПВВ точки доступу до мережі Інтернет, за допомогою якої, громадяни зможуть встановлювати мобільний додаток «Дій вдома». Вже наступного тижня в КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка» будуть встановлені Wi-Fi роутери», – повідомили у Херсонському прикордонному загоні.

Через карантинні заходи функціонування КПВВ «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка» на адмінкордоні тимчасово припинено. При цьому на окуповану територію можуть потрапити люди, зареєстровані на півострові, а на материкову Україну – люди, прописані за межами окупованої території. Також керівником Держприкордонслужби можуть бути прийняті окремі рішення щодо пропуску окремих громадян у разі підстав гуманітарного характеру.

Через пандемію коронавірусу громадяни, які прямують з півострова на материкову Україну, мають проходити двотижневу обсервацію в медичних установах, або можуть пербувати на самоізоляції вдома. У такому випадку на їх мобільних пристроях має бути встановлений мобільний додаток «Дій вдома» для контролю їх дійсного перебування вдома. Через відсутність стабільного мобільного зв’язку на території всіх КПВВ на адмінкордоні з Кримом у громадян постійно виникають проблеми з встановлення цього мобільного додатку. Саме цю проблему має вирішити встановлення Wi-Fi роутерів.

Нагадаємо:

  • КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» и «Чонгар» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом залишаться закритими до 22 червня через продовження дії карантину. Кабмін України продовжив дію постанови, якою тимчасово обмежено пропуск громадян через КПВВ.
  • Про проблему із можливістю скористатися додатком «Дій вдома» на КПВВ на адмінкордоні з Кримом через нестабільний мобільний зв’язок дивіться у відеоблозі Центру журналістських розслідувань «Карантин. Як перетнути адмінмежу з Кримом?».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine