Російські вчені прогнозують посуху і низькі рівні води влітку в водосховищах Криму

Російські вчені прогнозують влітку цього року посуху і низькі рівні води у водосховищах і річках на території окупованого Криму.

Обміліле Сімферопольське водосховище, квітень 2020 року Фото: RFE/RL

Про це повідомляє агентство «РИА Новости» з посиланням на інформацію, надану Всеросійським науково-дослідним інститутом з проблем цивільної оборони та надзвичайних ситуацій.

«Згідно з даними Росгідромету, на території Республіки Крим та міста Севастополь в літні місяці очікуються низькі рівні води в річках і водосховищах», – повідомили в інституті у відповідь на відповідний запит.

Вчені також відзначають, що мала зволоженість грунту може привести в літній період до посухи на території Криму.

Як повідомлялося, за даними кримського Гідрометцентру, в Криму запаси води у водосховищах природного стоку на початок літа складають 85,16 млн. куб. м, що на 110,14 млн. куб. м або в 2,3 рази менше, ніж в минулому році.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • У квітні 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов закликав жителів окупованого півострова економити воду.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine