Брак води в Криму: окупанти «урочисто запустять насос» (трансляція)

Окупанти Криму планують 12 червня «урочисто запустити насос» для подачі води з свердловин для Сімферополя.

Обміліле Сімферопольське водосховище, квітень 2020 року Фото: RFE/RL

Про це повідомив телеканал «Крим24».

«Історична подія! Сьогодні відбудеться урочистий запуск насосного агрегату для подачі додаткового водопостачання від артезіанських свердловин в водопровід Сімферополя. Відкриє захід глава Криму Сергій Аксенов», – повідомляє телеканал.

Науково-технічна рада запропонувала поповнювати запаси води для Сімферополя, Севастополя і населених пунктів Сімферопольського району з поверхневих джерел для вирішення водного дефіциту.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що питання відновлення водопостачання через Північно-Кримський канал «на порядку денному поки не стоїть, і це не є предметом якогось торгу».

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує. У квітні 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов закликав жителів окупованого півострова економити воду.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine