Справу Мустафи Джемілєва буде заочно розглядати «суд» в Армянську – Полозов

Сфабрикована ФСБ кримінальна справа проти національного лідера кримських татар, народного депутата України Мустафи Джемілєва буде заочно слухатися в «Армянському міському суді» окупованого Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв Фото: Reuters

Про це повідомив адвокат Джемілєва Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«Отримав лист від кримської прокуратури. Нарешті сповістили. Справа проти Мустафи Джемілєва буде слухатися в Армянському міському суді, причому заочно. З самого суду поки ніяких повідомлень не надходило», – написав Полозов.

Він додав, що розглядати справу буде «суддя» Венера Ісроілова.

«Чекаю дату призначення попереднього слухання», – зазначив адвокат.

Як повідомлялось, 8 червня «Слідче управління СК РФ по Республіці Крим» передало в «суд» справу стосовно Мустафи Джемілєва без повідомлення обвинуваченого і захисників.

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2014 року російська влада заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в’їжджати в Росію, включаючи окупований Крим.
  • 20 січня 2016 року в окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя прийняв рішення про заочний арешт Мустафи Джемілєва.
  • 21 січня 2016 року так званий «прокурор Республіки Крим» Наталія Поклонська заявила, що Росія оголосила в міжнародний розшук Мустафу Джемілєва та главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, які заочно заарештовані «судом» в Криму.
  • 13 квітня 2020 року російські слідчі в Криму пред’явили обвинувачення Мустафі Джемілєва за трьома статтями в рамках попереднього слідства: за ч.3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону РФ), по ч.1 ст. 222 КК РФ (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і за ч. 1 ст 224 КК РФ (недбале зберігання вогнепальної зброї, яка створила умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило смерть людини або інші тяжкі наслідки). Перша стаття стосується подій 3 травня 2014 року, коли Джемілєв намагався потрапити в окупований Крим через пункт пропуску «Каланчак» на адмінкордоні з Херсонською областю. Тоді його не пропустили і він був змушений повернутися в Київ. Друга і третя статті мають відношення до справи сина Мустафи Джемілєва Хайсера, який в травні 2013 року у дворі свого будинку в Бахчисараї, випадково вистріливши з батьківської рушниці, вбив знайомого сім’ї. Спочатку суд у цій справі проходив на території України, проте після окупації Криму його перенесли в російський Краснодар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine