На Донбасі окупанти продовжують блокувати роботу КПВВ «Мар’їнка» – ДПСУ

На Донбасі окупанти продовжують саботувати роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування. У Донецькій області російські найманці повністю перекрили рух через КПВВ «Мар’їнка», у Луганській області КПВВ «Станиця Луганська» працює, однак окупанти час від часу не пропускають громадян на непідконтрольну територію і їм доводиться повертатись.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«У КПВВ «Мар’їнка» можливо перетнути лінію розмежування з 11:00. до 14:00. Але оскільки російські збройні формування повністю перекрили рух у межах цього дорожнього коридору, бажаючих перетнути лінію розмежування наразі немає», – розповіли у відомстві.

Водночас 16 червня, згідно з розпорядженням командувача ООС у КПВВ «Станиця Луганська» час пропускних операцій був збільшений – з 07:00 до 18:00.

«Станом на 11:00 через КПВВ «Станиця Луганська» на контрольовану територію прослідували 75 осіб. Проте громадянам варто враховувати, що окупанти лише частково розблокували переміщення людей на цьому напрямку. При наданні дозволу на перетин лінії розмежування бойовики ОРЛО керуються так званими «списками бажаних осіб». Відповідно, спроби вільного переміщення людей в обох напрямках блокуються російськими найманцями», – вказали в Держприкордонслужбі.

У відомстві зазначили, що починаючи з 10 червня навпроти контрольного пункту «Станиця Луганська» окупанти не пропустили 28 осіб через лінію розмежування. Після того як бойовики починають повертати непропущених осіб на підконтрольну українській владі територію, прикордонники зі складу Об’єднаних сил, з міркувань безпеки, змушені припиняти пропускні операції.

Як повідомлялось, спеціальний представник Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Хайді Грау закликала сторони конфлікту на Донбасі продовжити роботу над відновленням пропуску громадян через лінію розмежування на сході України.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Пропуск громадян здійснюється щодня з 11:00 до 14:00. Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine