Як перетнути КПВВ на Донбасі без затримок: пояснює Держприкордонслужба України

Додаток «Дiй вдома» потрібно встановлювати заздалегідь, щоб якомога швидше перетнути лінію розмежування, інакше покинути непідконтрольні території через КПВВ буде складно.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Східне регіональне управління ДПСУ.

Прикордонники просять встановлювати цю програму заздалегідь, так як на КПВВ з об’єктивних причин нестійко працює, або взагалі не працює мобільний зв’язок. Слабкий зв’язок або відсутність доступу до мережі викликають певні труднощі з встановленням програми «Дiй вдома» безпосередньо на КПВВ.

«Заздалегідь встановлений додаток заощадить ваш час при проходженні контрольних процедур в КПВВ і мінімізує можливість відмови в перетині лінії розмежування з причини неможливості встановлення зазначеного додатка», – підкреслюють прикордонники.

Після відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі однією з умов в’їзду на підконтрольну українській владі територію є обов’язкова самоізоляція протягом 14 днів за допомогою мобільного додатку «Дій вдома» або обсервація. Інакше в пропуску через КПВВ можуть відмовити.

Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.

Нагадаємо:

  • 10 червня на Донбасі відкрилися після карантину КПВВ «Мар’їнка» (Донецька область) і пішохідний КПВВ «Станиця Луганська» (Луганська область). Всім, хто слідує з тимчасово окупованої території України, роблять безконтактний температурний скринінг тіла і проводять опитування щодо контакту з хворими на COVID-19. Людей (крім тих, хто прибуває для участі у ЗНО) пропускають тільки за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine