Суд продовжив домашній арешт підозрюваному у катуванні співвітчизників в окупованому Донецьку Бражнікову

Слідча суддя Шевченківського райсуду Києва Тетяна Овсеп’ян продовжила цілодобовий домашній арешт Євгену Бражнікову, підозрюваному у катуванні українців, утримуваних в тюрмі «Ізоляція» в окупованому Донецьку.

Євген Бражніков в ефірі телеканалу «Россия 24» Фото з сайту: svoboda.org

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на ухвалу Шевченківського районного суду Києва від 25 червня 2020 року.

За рішення судді, звільнений у грудні минулого року під час масштабного обміну утримуваними особами з «Л/ДНР» Бражніков залишиться під цілодобовим домашнім арештом до 23 серпня.

Бражніков є підозрюваним у кримінальному провадженні, кваліфікованому за статтями 258-3 (участь у терористичній групі) та 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

За даними досудового розслідування, Бражніков під час перебування у тюрмі так званого «МДБ ДНР» на території колишнього заводу «Ізоляція» у Донецьку, добровільно вступив до складу підрозділу бойовиків. Спільно з іншими учасниками незаконного збройного формування він застосовував фізичне насильство та катував своїх же співгромадян, як цивільних осіб, так і полонених військовослужбовців Збройних Сил України.

У судовому документі вказано, що в обґрунтування клопотання про запобіжний захід прокуратура долучила покази шести людей, які підтвердили обставини.

Сам підозрюваний повністю заперечує провину, посилаючись на відсутність доказів у провадженні.

Бражніков був звільнений в рамках обміну утримуваними особами 29 грудня 2019 року. У березні 2020 року його затримала СБУ. 4 березня у Шевченківському районному суді Києва Бражнікову обрали запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт. 11 червня Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу адвоката Бражнікова на обраний запобіжний захід.

Нагадаємо:

  • 4 березня 2020 року звільненому під час останнього обміну утримуваними особами Євгену Бражнікову повідомили про підозру в участі в терористичній організації та порушення звичаїв війни. Проти нього свідчили інші звільнені українці.
  • За кілька днів до цього звільнений з полону у грудні 2019 року журналіст Станіслав Асєєв назвав двох українців, які катували полонених в тюрмі «Ізоляція» у Донецьку – Олексій Кусков та Євген Бражніков, кий також був звільнений під час останнього обміну з «Л/ДНР. За словами Асєєва, Бражніков потрапив у поле зору СБУ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine