Меджліс готовий сприяти в з’ясуванні причин і обставин смерті Муси Сулейманова – Чубаров

Меджліс кримськотатарського народу готовий сприяти залученню фахівців і юристів, щоб з'ясувати об'єктивні причини смерті 3-річного Муси Сулейманова в селі Строганівка під Сімферополем. Хлопчик був найменшим з трьох дітей кримського політв’язня, громадянського журналіста Руслана Сулейманова.

Муса Сулейманов

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

«Місце знаходження тіла хлопчика і передбачувані обставини, що призвели до смерті 3-річного Муси, викликають питання, відповіді на які слід шукати після віддання тіла Муси Сулейманова землі. Меджліс кримськотатарського народу готовий сприяти в залученні необхідних фахівців і юристів з метою встановлення об’єктивних причин і обставин, що призвели до смерті Муси Сулейманова», – написав голова Меджлісу.

Він нагадав, що тисячі кримських татар і жителів Криму інших національностей брали участь в пошуку зниклого Муси, що тривав понад півтори доби. А за ходом пошукових робіт в окупованому Криму з тривогою і надіями стежили в режимі онлайн десятки тисяч людей як на материковій частині України, так і в інших країнах.

«Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю глибоке співчуття Руслану і Ельзарі Сулеймановим, Мухаммеду і Асіє, Сервер-аг’а і Зері-ханум у зв’язку з непоправною втратою – смертю Муси – їх сина, брата, онука», – додав Чубаров.

Як повідомила у Facebook правозахисниця Лутфіє Зудієва, дженазе (похорон) Муси відбудуться 27 липня об 11:00, біля будинку сім’ї Сулейманових, за адресою: Сімферопольський район, селище Строганівка, вул. Азатликъ, 8 .

За її словами, родичі вирішили, що дитину поховають на кладовищі у Строганівці, там же, де жив Муса.

«У пошуках брали участь не тільки кримські татари. За ці два дні ми бачили багато щиро співпереживали людей, для яких Муса став близьким. Росіяни, українці, греки, вірмени. Для тисяч людей, які шукали дитину, це перестало мати значення … Спасибі всім, хто був з сім’єю Сулейманових подумки і фізично в ці два дні. Все було непросто так, повірте. Навіть якщо зараз всім нам дуже боляче», – написала правозахисниця.

Тим часом «Головне слідче управління Слідчого комітету РФ по Республіці Крим і Севастополю» повідомило, що судовими медиками встановлено причину смерті хлопчика – утоплення.

«Ознак кримінальної смерті не виявлено. Час настання смерті відповідає часу його безвісного зникнення», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в «кримському управління слідкому РФ» в рамках розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом безвісного зникнення хлопчика (п. «В» ч.2 ст.105 КК РФ), слідчим належить встановити всі причини і умови, що сприяли тому, що сталося, а також дати відповідну правову оцінку всім обставинам трагедії.

Нагадаємо:

  • Увечері 24 липня в селі Строганівка під Сімферополем зник 3-річний Муса Сулейманов, наймолодша дитина з трьох дітей кримського політв’язня, громадянського журналіста Руслана Сулейманова, утримуваного в СІЗО фігуранта сфабрикованої ФСБ другоЇ сімферопольської «справи кримських мусульман». До пошуків Муси приєдналися кілька тисяч людей з усього Криму.
  • 26 липня тіло дитини було знайдено в зливний ямі поруч з будинком.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine