Окупанти готують ліквідацію телеканалу «Миллет» у Криму – Ескендер Барієв

На контрольованому російськими окупантами телеканалі «Миллет», що частково веде мовлення кримськотатарською мовою, відбувся обшук та масові звільнення. За словами голови правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендера Барієва, окупаційна «влада» Криму готує ліквідацію телеканалу. Замість нього створюється так званий міжнаціональний канал.

Ескендер Барієв, керівник Кримськотатарського ресурсного центру Фото: investigator.org.ua

Про це Ескендер Барієв повідомив в ефірі програми «Питання національної безпеки» (проєкт Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК «Чорноморська»).

Через обшук на контрольованому російськими окупантами телеканалі «Миллет», що частково веде мовлення кримськотатарською мовою, звільнилися 19 працівників каналу, розповів Ескендер Барієв. 

«Що стосується телеканалу «Миллет» – це зовсім свіжа інформація – 8 липня проводився обшук, і в зв’язку з обшуком 19 осіб написали заяви і звільнилися», – сказав Барієв. 

За його словами, це лише перший крок окупаційної «влади» з ліквідації телеканалу.

«Там перевіряли якісь фінансові порушення. Але в підсумку вийшло так, що наступний етап – це ліквідація телеканалу «Миллет»», – каже голова Кримськотатарського ресурсного центру. 

Він звернув увагу на тенденцію русифікації телебачення на окупованій території Криму.

«Ми бачимо, що відбувається ліквідація телеканалу, і замість нього створюється так званий міжнаціональний канал. І що найцікавіше – сьогодні вже заборонено використовувати будь-які кримськотатарські назви тих чи інших передач. Назви повинні бути російською мовою», – зазначив Барієв.

Він вказав, що окупанти вилучають кримськотатарську мову навіть з пропагандистського мовлення: «Проблема полягає в тому, що навіть якщо це був пропагандистський канал, але він хоча б був кримськотатарською мовою, а сьогодні вони позбавляють кримських татар можливості слухати пропаганду своєю мовою». 

Фото: vesti.ru

Барієв нагадав, що телеканал «Миллет» був створений російськими окупантами замість кримськотатарського телеканалу ATR, що був позбавлений можливості мовлення в окупованому Криму і був змушений виїхати на вільну територію України.

««Миллет» створювався на противагу, відразу після закриття телеканалу ATR, коли він змушений був виїхати на материкову частину України. Тоді в квітні (2015 року – ред.) було заявлено, що буде створюватися телеканал «Миллет», і в серпні він почав працювати. А сьогодні ми бачимо інші процеси», – згадує Барієв.

Нагадаємо:

  • 1 квітня 2015 року кримськотатарські телеканали ATR і Lale, радіостанції Meydan і «Лідер», що входять до складу медіахолдингу ATR, власником якого є кримськотатарський бізнесмен Ленур Іслямов, припинили своє мовлення в окупованому Криму через відсутність російської ліцензії і переїхали до Києва.
  • 9 червня 2015 року «уряд Криму» прийняв рішення про створення Автономної некомерційної організації «Общественная крымскотатарская телерадиокомпания», до якої увійшли телеканал «Міллет» («Народ») і радіостанція «Ватан седасы» («Голос батьківщини»). Указ про необхідність її створення «глава Криму» Сергій Аксенов підписав 22 квітня 2015 року.
  • Аксенов заявив, що створення телерадіокомпанії в окупованому Криму обійдеться в 177 млн ​​рублів. Для нової компанії було виділено приміщення в Сімферополі «націоналізоване» кримської «владою», в якому раніше знаходився офіс ВО «Батьківщина» та підприємство «Гуматекс».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine