Брифінг «Порушення права власності у Криму: скільки гектарів Росія забрала у кримчан» (трансляція)

В Києві проходить брифінг «Порушення права власності у Криму: скільки гектарів Росія забрала у кримчан?».

Фото: YouTube Ukraine Crisis Media Center Online

Трансляцію веде Український кризовий медіацентр.

Під час заходу учасники озвучать результати моніторингу судових рішень щодо власності в окупованому Криму, що лягли в основу повідомлення до Міжнародного кримінального суду (МКС), нададуть інформацію щодо стану розслідування ситуації по Україні, а також обговорять подальші кроки, які необхідні для захисту майна кримчан в умовах окупації.

На брифінгу обговорюються питання:

– Яка кількість людей постраждала від рішень окупаційних «судів»?
– Які види порушень зустрічаються найчастіше?
– Як кримчанам захистити свою власність в умовах окупації?
– Що відомо про розслідування ситуації по Україні в рамках МКС?

Спікери:

Роман Мартиновський, адвокат, юрист Регіонального центру прав людини;
Віталій Секретар, заступник прокурора Автономної Республіки Крим;
Валерія Мельник, прокурор Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора, секретар групи Офісу із взаємодії з МКС;
Дар’я Свиридова, перша заступниця представника президента України в Автономній Республіці Крим;
Ольга Кузнєцова, кримчанка, постраждала.

Моніторинг дотримання права власності окупаційною владою Криму охоплював період з 18 березня 2014 року до серпня 2019 року. Всього було відібрано та проаналізовано 9410 випадків втручання у право власності.

Нагадаємо: 

  • 20 березня 2020 року російський президент Володимир Путін своїм указом розширив перелік територій, земельні ділянки на яких не можуть бути у власності у іноземних громадян та іноземних юридичних осіб, прибережними регіонами окупованих Криму і Севастополя.
  • Прокуратура АРК розслідує як воєнний злочин указ Володимира Путіна про заборону українцям володіти землею у Криму в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення української державної і приватної власності в окупованих Криму та Севастополі.
  • Правозахисники вказують, що указ Володимира Путіна, який забороняє іноземцям, а отже і громадянам України володіти земельними ділянками в прибережних регіонах окупованого Криму є дискримінаційним і порушує міжнародне гуманітарне право.
  • Представництво президента в АРК повідомило, що Україна направила до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду відомості через указ Володимира Путіна про землю в Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine