Білорусь пропонує перевірити причетність затриманих бойовиків ПВК «Вагнер» до злочинів в Україні

Новини
Скріншот відесюжету телеканалу «Беларусь 1» Фото: Yuotube АТН: новости Беларуси и мира

Білорусь пропонує Україні перевірити причетність затриманих 29 липня під Мінськом бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до скоєння злочинів на українській території.

Про це повідомляє посольство України в Білорусі на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначається, 30 липня на запрошення білоруської сторони відбулась зустріч тимчасово виконуючого обов’язки керівника посольства України Петра Врублевського з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм.

«Білоруська сторона поінформувала про ситуацію довкола затримання на території Республіки Білорусь російських бойовиків та звернулась до української сторони щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні», – йдеться у повідомлені.

В свою чергу Служба безпеки України заявила, що звернеться через Офіс Генпрокурора з клопотанням щодо екстрадиції затриманих в Білорусі бойовиків ПВК «Вагнер», які воювали проти України на Донбасі.

«Служба безпеки України переконана, що бойовики приватної військової компанії «Вагнер», яких 29 липня 2020 року затримали у Республіці Білорусь, мають бути екстрадовані до України. СБУ виступає з відповідною ініціативою та через Офіс Генпрокурора України, як це передбачено правовими процедурами, звернеться з клопотанням щодо екстрадиції зазначених осіб», – заявили у спецслужбі.

В СБУ також нагадали, що давно розслідують діяльність ПВК «Вагнер» на сході України та зазначили, що вже зібрали достатньо доказів про військові злочини її бойовиків на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

«Всі ці особи, як і будь-хто, хто брав участь у захопленні українських територій та інших військових злочинах, мають постати перед судом та отримати покарання, передбачене законодавством України», – наголосили у спецслужбі.

Як повідомлялось, у МЗС України заявили, що питання щодо можливої екстрадиції затриманих в Білорусі бойовиків ПВК «Вагнер», які воювали проти України на Донбасі, будуть вирішуватися відповідними українськими правоохоронними та спеціальними органами.

Нагадаємо:

  • 9 серпня 2020 року відбудуться вибори президента Білорусі. Виборча компанія супроводжується переслідуванням та недопущенням до участі у виборах опозиційних кандидатів. 24 липня президент Білорусі Олександр Лукашенко попередив про можливість сценарію заворушень в Білорусі, до яких можуть бути залучені представники іноземних приватних військових компаній.
  • У ніч на 29 липня спецслужби Білорусі затримали в санаторії під Мінськом групу з 32 громадян РФ, причетних до діяльності ПВК «Вагнер», яка брала участь в російсько-українській війні на Донбасі і в бойових діях в Сирії в інтересах РФ. Олександр Лукашенко терміново зібрав засідання Ради безпеки, на якому доручив терміново звернутися «до відповідних структур РФ, щоб вони пояснили, що відбувається».