Українські консули відвідають 19 політв’язнів, яких РФ утримує у в’язницях Ростова-на-Дону

Весь наступний тиждень в слідчих ізоляторах Ростова-на-Дону заплановані консульські зустрічі з 19 українськими політв'язнями - громадянами України, які були затримані в окупованому Криму і вивезені.

Про це Громадському радіо повідомив генконсул в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський.

«Ми відвідаємо наших громадян, які Росією безпідставно звинувачуються у тероризмі, з числа «алуштинської, білогородської, 2-ї бахчисарайської, красногвардійської груп Хізб ут-Тахрір». А також Олега Приходька з міста Саки, за проукраїнські погляди якого ФСБ сфабрикувала справу про підготовку теракту».

Окрім перевірки умов їх утримання та стану здоров’я, відгуків про роботу адвокатів (усі 19 в’язнів ними забезпечені коштом державного бюджету України), консули поділяться новинами з Батьківщини, принесуть листи від рідних та перекажуть привітання з Курбан-байрамом кримським татарам.

«У мене з колегами буде змога розповісти про роботу відновленої в МЗС України Платформи міжнародної адвокації звільнення політв’язнів, наступних кроків органів державної влади, причетних до цього складного процесу. Усім в’язням Генконсульством буде надана матеріальна допомога. Про результати кожної з наших зустрічей будемо інформувати українські ЗМІ, а детальніше – рідних незаконно ув’язнених громадян України, які, на жаль, через коронавірусні обмеження, введені Федеральною службою виконання покарань РФ, з березня позбавлені можливості побачень», — сказав Малишевський.

Яким чином Україна може вплинути на Росію, щоб полегшити долю своїх громадян, читайте в онлайн-інтерв’ю з Уповноваженим ВРУ з прав людини Людмилою Денисовою для Центру журналістських розслідувань.

Нагадаємо:

  • За данними координаторки Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, Росія незаконно утримує за гратами за «кримськими справами» 88 людей, які зараз утримуються в СІЗО і колоніях окупованого Криму, а також в СІЗО на території РФ.
  • Кримські татари, включені в список для обміну утримуваними особами між Україною та РФ, можуть відмовитися брати у ньому участь, якщо дізнаються, що їх міняють на «бандитів», заявив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв.
  • Повний список кримчан – політв’язнів Кремля, серед яких як заарештовані в окупованому Криму і незаконно засуджені представники «Хізб-ут Тахрір», так і кримські активісти, тут
  • Російська «влада» окупованого Криму продовжує переслідувати кримських татар і притягати їх до кримінальної відповідальності за надуманими звинуваченнями в злочинах терористичної спрямованості, йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) «Всесвітній звіт 2020».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine