Україна готується до обміну утримуваними особами за формулою «100 на 100» – Єрмак

Україна готується до обміну утримуваними особами з російськими найманцями з окремих районів Донецької та Луганської областей.

Про це глава Офісу президента України Андрій Єрмак в коментарі агентству Reuters.

Очікується, що з кожного боку обміняють по 100 чоловік. Обмін планується провести за посередництва ОБСЄ.

Єрмак не назвав дати проведення обміну. «Я сподіваюся, це буде скоро. Я думаю, що протягом тижня», – сказав він. Цей обмін повинен стати другим в цьому році.

Керівник Офісу президента також повідомив, що з російськими найманцями було погоджено три нових ділянки для розведення військ. «Сьогодні ми близькі до того, щоб домовитися про трьох, а може і п’ять нових ділянок», – сказав він.

16 квітня Україна звільнила 20 своїх громадян, яких утримували в неволі на тимчасово окупованих територіях. На окуповані території виїхало 14 громадян.

Кримські татари, включені в список для можливого майбутнього обміну утримуваними особами між Україною та РФ, можуть відмовитися брати у ньому участь, якщо дізнаються, що їх міняють на «бандитів», заявив національний лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо:

  • За данними координаторки Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, Росія незаконно утримує за гратами за «кримськими справами» 88 людей, які зараз утримуються в СІЗО і колоніях окупованого Криму, а також в СІЗО на території РФ.
  • Повний список кримчан – політв’язнів Кремля, серед яких як заарештовані в окупованому Криму і незаконно засуджені представники «Хізб-ут Тахрір», так і кримські активісти, тут.
  • Російська «влада» окупованого Криму продовжує переслідувати кримських татар і притягати їх до кримінальної відповідальності за надуманими звинуваченнями в злочинах терористичної спрямованості, йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) «Всесвітній звіт 2020».
  • Упродовж 2019 року російські силовики провели 157 незаконних затримань і 335 арештів в окупованому Криму, повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine