Кабмін дозволив кримським абітурієнтам та студентам перетинати КПВВ на адмінкордоні з Кримом без самоізоляції

Кабінет міністрів вніс зміни до свого розпорядження про тимчасове припинення роботи КПВВ на адмінкордоні з Кримом, відповідно до яких кримським абітурієнтам та студентам надане право виїзду та в’їзду з/на тимчасово окуповану територію Криму та Севастополя з метою вступу або навчання у закладах вищої освіти на материковій Україні. Також уряд дозволив достроково припиняти самоізоляцію особам, які мають право на перетин КПВВ та отримали негативний ПЛР-тест.

КПВВ «Чонгар» Фото: genichesk.ipc.org.ua

Про це повідомляє представництво президента України в АРК, яке ініціювало внесення змін до розпорядження КМУ №979-р від 8 серпня 2020 року щодо спрощення процедури перетину КПВВ для абітурієнтів та студентів з Криму.

«У змінах, що прийняті, надано право абітурієнтам та особам, які зараховані на навчання до закладів освіти, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можливість з метою вступу (подання документів тощо) до закладів освіти на підконтрольній території України та/або початку навчання (вирішення питань пов’язаних із початком навчання) у закладах освіти на підконтрольній території України право виїзду та в’їзду з/на тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя самостійно або у супроводі законного представника без обов’язкової самоізоляції», – зазначили у відомстві.

Крім того, повідомили у представництві, згідно внесених у розпорядження КМУ №979-р змін, громадяни, які перетинатимуть КПВВ, можуть достроково припинити 14-тиденну самоізоляцію після одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, проведеного на підконтрольній уряду території.

Нагадаємо:

  • 8 серпня Кабмін України прийняв рішення з 9 до 30 серпня тимчасово обмежити роботу контрольних пунктів в’їзду-виїзду на адмінкордоні з тимчасово окупованих Кримом в зв’язку з ростом числа випадків діагностування інфікування COVID-19 на півострові.
  • У ніч на 9 серпня на українських КПВВ з боку окупованого Криму утворилася черга в кілька сотень людей на виїзд з півострова. Люди поспішали виїхати з Криму до початку дії рішення Кабміну про тимчасове закриття КПВВ.
  • Представництво президента України в АРК опублікувало перелік можливих гуманітарних підстав для перетиу КПВВ на адмінкордоні з Кримом. Рішення про перетин КПВВ з гуманітарних підстав приймається Держприкордонслужбою за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
  • Правозахисники звернулись з відкритою заявою до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в якій вказали на необґрунтованність рішення про закриття до 30 серпня роботи КПВВ на адмінмежі з Кримом.
  • Представництво президента України в АРК опублікувало оновлені контакти для консультацій щодо перетину КПВВ на адмінмежі з Кримом в обох напрямках.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine