Україна передала до ОБСЄ оновлений список щодо обміну утриманими особами, в ньому 100 людей – Зеленський

Україна в рамках підготовки до засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську, яке має відбутись 18 серпня, передала до ОБСЄ оновлений список для взаємного звільнення утримуваних осіб, в якому близько 100 людей.

Президент України Володимир Зеленський (у центрі) Фото: president.gov.ua

Про це 13 серпня повідомив журналістам президент України Володимир Зеленський, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію телеканалу «Україна 24».

Він вказав, що найближча зустріч ТКГ планується на 18 серпня. Українська делегація на ньому вже буде в новому форматі під головуванням Леоніда Кравчука. Одне з головних питань, яке планується для обговорення – це продовження режиму тиші і обмін утримуваним особами.

«Ми до ОБСЄ вже в цьому форматі передали новий список, в ОБСЄ підтвердили наш список на обмін. Там близько ста людей. Зараз ми чекаємо з тієї сторони, що вони теж нададуть свій узгоджений список, і потім ОБСЄ повинна визначитися в нашому форматі тристоронньої групи – Україна-Росія-ОБСЄ, коли може бути технічно вже проводитися обмін», – сказав Зеленський.

Він додав, що ТКГ також має обговорити питання розмінування територій на Донбасі та інші безпекові питання.

Нагадаємо:

  • 16 квітня 2020 hjre Україна звільнила 20 своїх громадян, яких утримували в неволі на тимчасово окупованих територіях Донбасу. На окуповані території виїхало 14 громадян.
  • 7 серпня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Україна готується до обміну утримуваними особами з російськими найманцями з окремих районів Донецької та Луганської областей за формулою «100 на 100».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine