Абітурієнтам з Донбасу та Криму продовжили термін для вступу у вузи на бюджет до 23 жовтня – Міносвіти

Цьогоріч для абітурієнтів з тимчасово окупованих Донбасу та Криму, які вступають на бюджетну форму навчання до вищих учбових закладів на підконтрольний території України, продовжили термін вступу до 23 жовтня.

Фото: investigator.org.ua

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко в ефірі телеканалу «ДОМ».

«У цьому році для дітей з тимчасово окупованих територій прийом на бюджетну форму навчання продовжений до 23 жовтня. Вони можуть в спокійному режимі готуватися, приїжджати в Україну і вступати в наші вузи до 23 жовтня 2020 року», – сказав Вітренко.

За його словами, абітурієнти з окупованих територій мають лише дати сигнал міністерству про бажання вчитися в українських вишах.

«Найголовніша особливість для цих дітей – це те, що вони повинні нам дати хоча б якийсь сигнал, що вони хочуть вчитися в Україні. Засобами офіційної пошти, електронної, засобами неофіційними – через Viber, Telegram, Facebook. Тобто вони можуть використати будь-який електронний ресурс для того, щоб подати нам знак, що вони хочуть тут вчитися. У відповідь вони отримають офіційне запрошення і детальну інструкцію, що їм робити», – додав заступник міністра.

Нагадаємо:

  • Верховна Рада прийняла запропонований президентом Володимиром Зеленським проект закону, який дозволяє дітям з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму вступати до вузів України без здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
  • Міносвіти спільно з Мінреінтеграціі запустили кампанію щодо залучення абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до українських вишів. Кампанія отримала назву «Тебе тут чекають», вона розповідає абітурієнтам з Криму й ОРДЛО про спрощені умови вступу до училищ, коледжів та вишів на підконтрольній Україні території.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine