Правозахисники пояснили, як переселенці і мешканці ОРДЛО можуть вклеїти фото у паспорт при досягненні 25- та 45-річного віку

Правозахисники пояснили, що треба робити внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та мешканцям непідконтрольних Україні окремих районів Донецької та Луганської областей, щоб вклеїти фотокартки до паспорта при досягненні 25- та 45-річного віку.

Про це повідомляє Норвезька рада у справах біженців в Україні (NRC).

Правозахисники нагадали, що вклеювання до паспорта фотокартки при досягненні громадянином/кою 25- та 45-річного віку має здійснюватися протягом місяця після досягнення відповідного віку. Паспорт, в якому не вклеєно таку фотокартку при досягненні його власником зазначеного віку (25 і 45 років), вважається недійсним.

«Якщо через карантин ви пропустили строк для вклеювання фотокартки до паспорта, то відповідно до законодавства зможете це зробити впродовж одного місяця після припинення карантину», – наголошують експерти.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть подати заяву та документи до територіального підрозділу Державної міграційної служби (ДМС) за місцем проживання, що підтверджується довідкою про взяття на облік ВПО.

Особи, місце проживання яких зареєстровано на непідконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей, можуть подати заяву та документи до будь-якого територіального підрозділу ДМС на підконтрольних територіях цих областей.

При цьому, ті, кого зареєстровано в Донецькій області, можуть подавати документи до органів ДМС лише в Донецькій області, а ті, кого зареєстровано в Луганській області – лише до органів ДМС Луганської області.

Документи, необхідні для вклеювання фотокартки:

– заява про вклеювання фотокартки;

– паспорт громадянина України зразка 1994 року (у формі книжечки);

– дві фотокартки розміром 3,5х4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому особою віку (25 або 45 років);

– у разі подання паспорта зразка 1994 року, оформленого територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, заявник/ця додатково подає всі наявні документи, що підтверджують особу, зокрема документи, що містять фотозображення особи.

Правозахисники також нагадали, що вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України здійснюється безкоштовно.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2019 року Кабмін України прийняв постанову №683, якою змінив правила оформлення документів: на паспорт можна буде фотографуватися в головному уборі і в окулярах. Це дозволить особам, які належать до різних релігійних течій і конфесій, фотографуватися на документи без уразливості їх релігійних переконань.
  • Державна міграційна служба України відзначає, що в період дії карантину не буде застосовувати штрафні санкції за несвоєчасне звернення громадян в підрозділи ДМС для оформлення ID-карти або вклеювання фото в паспорт.
  • Переселенці з Донбасу тепер можуть оформити паспорт у найближчому підрозділі Державної міграційної служби за фактичним місцем проживання чи перебування особи. Саме такий порядок оформлення документів, що посвідчують особу, з 2014 року діє для внутрішньо переміщених осіб з окупованого Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine