Через тривалу посуху і малу кількість опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.
Про це повідомив гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов в інтерв’ю виданню «Кримська газета».
«Відключення гарячої води економить 7 тисяч кубометрів на добу. Це настільки багато, що ми не можемо не зважати на таку економію. Зараз запасів води залишилося на два місяці, якщо відновимо подачу гарячої води, її залишиться приблизно на місяць. Не думаю, що такий варіант когось влаштує», – сказав Баженов.
Він також зазначив, що в умовах, що склалися, неможливо зберегти цілодобове водопостачання соціальних об’єктів.
«Технологічно це неможливо. Але вони без води не залишаться. У всіх лікарнях, школах, дитячих садах Сімферополя встановлені ємності на 3-10 кубометрів води, які підключені до існуючих мереж. У години, коли вода йде, вони наповнюються, а коли води немає, вони споживають воду з цих накопичувачів», – додав гендиректор.
За його словами, вимушений перехід на графік подачі води в Сімферополі обумовлений двома причинами.
«Перша – не встигли поміняти і модернізувати все мережі водопостачання, усунувши витоки. Швидко провести ці роботи неможливо, тому що мережі в основному знаходяться в межах міста. Необхідні дуже складні вишукування, проекти, узгодження. А потім нас накрила посуха, яка триває майже два роки. «Вода Криму» може забезпечити цілодобове водопостачання кримської столиці, якщо в Сімферопольському і Партизанському водосховищах буде по 18 мільйонів кубометрів води. Зараз сумарно – 12. Значить, 24 мільйони кубів повинні випасти в опадах», – зазначив Баженов.
Як повідомлялось, російські вчені спрогнозували влітку 2020 року посуху і низькі рівні води у водосховищах і річках на території окупованого Криму.
В Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму з 24 серпня обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводять в три етапи.
У серпні в окупованому Криму пересохли кілька основних річок, що живлять деякі водосховища півострова.
«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов заявив, що «влада» готова використовувати всі можливі варіанти для вирішення проблеми дефіциту води в Сімферополі, Сімферопольському та Бахчисарайському районах, аж до «фантастичних».
Нагадаємо:
- Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
- На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
- Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».