У Москві суд відхилив апеляцію на продовження арешту кримчанину Івану Яцкіну – Полозов

Московський міський суду 3 вересня відхилив апеляційну скаргу захисту на рішення Лефортовського районного суду Москви, який продовжив до 16 жовтня арешт жителю окупованого Криму Івану Яцкіну, якого ФСБ обвинувачує в нібито «шпигунстві» на користь України. У політв'язня, який утримується в СІЗО «Лефортово», сильно впав зір.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив російський адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«Судове засідання пройшло за наїждженою для таких справ обвинувальною колією. Суд залишив чинним рішення першої інстанції і Іван Яцкін залишається в СІЗО як мінімум до середини жовтня», – написав Полозов.

Він зазначив, що українського політв’язня вперше за рік привезли в суд апеляційної інстанції, де він безпосередньо, а не по відеозв’язку зміг взяти участь в судовому засіданні.

Полозову до початку судового засідання і поки суддя перебувала в нарадчій кімнаті, вдалося трохи поспілкуватися з підзахисним.

«Іван Григорович почувається задовільно. Багато питав про свою сім’ю, дітей. У нього на утриманні четверо неповнолітніх дітей та літня мама. Сказав, що подав заяву на його огляд окулістом. За час перебування в СІЗО у Івана Яцкіна сильно впав зір. Старі окуляри вже не допомагають. Через це він не може замовляти книги з бібліотеки і йому, очевидно, буде дуже складно знайомитися з матеріалами кримінальної справи», – розповів адвокат.

За його словами, Яцкін цікавився тим, чи робляться якісь дії з обміну утримуваними особами між Україною і Росією. Або може ведуться хоча б переговори про це.

«Я йому розповів, що українська влада в останній місяць робить активні зусилля щодо обміну частини своїх громадян зі списку, близько 20 політв’язнів кримських татар. Про інших ніякої нової інформації не надходило», – додав Полозов.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року. Слідчі органи ФСБ обвинувачують  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
  • 13 серпня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Івану Яцкіну ще два місяці, до 16 жовтня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine