У Сімферополі, Сімферопольському та Бахчисарайському районах введений найжорсткіший етап обмежень подачі води

В окупованому Криму в Сімферополі, Сімферопольському та Бахчисарайському районах 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах - вранці і ввечері.

Ємність з водою в центрі Сімферополя на вулиці Жуковського Фото: RFE/RL

Про це повідомляє так званий «уряд Криму».

Через посуху і обміління Аянського, Партизанського і Сімферопольського водосховищ в Сімферополі, Сімферопольському та Бахчисарайському районах з 7 вересня розпочався третій етап обмеження водопостачання населення.

«Він передбачає зниження водоспоживання до 100 тисяч кубометрів на добу і буде здійснюватися по годинах – вранці і ввечері», – йдеться в повідомленні.

На першому етапі з 24 серпня добовий відбір води знизився до 140 тисяч кубометрів на добу і було припинено гаряче водопостачання. На другому етапі з 31 серпня відбір води зменшився до 120 тисяч кубометрів на добу і була введена подача води за графіком.

Як повідомлялось, з 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводять в три етапи.

У серпні в окупованому Криму пересохли кілька основних річок, що живлять деякі водосховища півострова.

3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малої кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine