Кримчани зможуть забрати свої готові біометричні документи після карантину – міграційна служба

Громадяни України, які мешкають в окупованому Криму та раніше оформили біометричні документи на підконтрольній території України, але не мали можливості забрати їх через карантин, зможуть це зробити після завершення або послаблення карантинних заходів.

Фото: УНИАН

Про це повідомляє Управління Державної міграційної служби у Херсонській області.

Як зазначили у відомстві, з початку запровадження на території України карантину, на телефонну «гарячу» лінію обласного управління ДМС почастішало надходження звернень громадян, зокрема мешканців АР Крим, стосовно терміну зберігання виготовлених біометричних документів у територіальних підрозділах Міграційної служби області.

«Отже, звертаємо увагу, що готовий документ зберігається у територіальному підрозділі протягом року від дня його оформлення», – йдеться у повідомленні.

Крім того, додали в управлінні ДМС, відповідно до прикінцевих положень закону України №530-IX від 17.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

«Відтак, виготовлені документи знищуватись не будуть. Отримати свій документ Ви зможете після припинення карантину або зняття/послаблення карантинних заходів», – наголосили в Управлінні ДМС у Херсонській області.

Нагадаємо:

  • Станом на лютий 2020 року понад 950 тисяч громадян України з реєстрацією в окремих районах Донецької та Луганської областей отримали біометричні паспорти для виїзду за кордон. Також їх отримали понад 150 тисяч українців з реєстрацією в окупованих Криму і Севастополі.
  • Державна міграційна служба України відзначає, що в період дії карантину не буде застосовувати штрафні санкції за несвоєчасне звернення громадян в підрозділи ДМС для оформлення ID-карти або вклеювання фото в паспорт.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine