РНБО залучає міжнародних партнерів для блокування соцмережі РФ «ВКонтакте» на території України

Новини

Українські спеціалісти з кібербезпеки взаємодіють з міжнародними колегами для напрацювання заходів щодо блокування російської соцмережі «ВКонтакте» на території України. Незважаючи на українські санкції, мобільний додаток «ВКонтакте» поновив роботу в Україні.

Про це повідомляє Апарат РНБО у відповіді на журналістський запит інформаційного агентства Укрінформ.

«Доступність мобільного додатку «ВКонтакте» в Україні відбулося не через зняття санкцій, а через зміну проксі-серверів, що дозволило обійти блокування провайдерами доступу до цього додатку на території України. Також повідомляємо, що 15 вересня 2020 року заступник секретаря РНБО України Сергій Демедюк, коментуючи інформацію щодо поновлення роботи на території України мобільного додатку соцмережі «ВКонтакте», наголосив на тому, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні місцевих виборів в Україні може становити загрозу національній безпеці країни», – йдеться у документі.

Як зазначається, Демедюк вважає, що «ВКонтакте» використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України і всіх, у кого він встановлений.

У РНБО також повідомили, що спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України взаємодіють з міжнародними колегами та партнерами для напрацювання заходів щодо реагування та блокування роботи мобільного додатку «ВКонтакте» на території України.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ №133/2017 «Про введення в дію рішення РНБО України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яким до санкційного списку України були внесені, зокрема, російські соціальні мережі і пошукові сервіси. Доступ до них на території України був заблокований терміном на три роки.
  • 13 травня 2020 року Верховна Рада ухвалила постанову з пропозиціями продовжити санкції щодо російських медіаресурсів. А також сервісів «Mail.ru» (www.mail.ru) та соціально-орієнтованих ресурсів «ВКонтакте» (www.vk.com) та «Одноклассники» (www.ok.ru). РНБО підготувала і передала до Офісу президента проект указу президента про продовження обмежувальних заходів щодо російських соцмереж.
  • 15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про продовження санкцій відносно російських медіаресурсів, сервісів і соцмереж.