Держдума підтримала в першому читанні заборону на заклики до відчуження території РФ, яка окупувала Крим

Державна Дума РФ 22 вересня прийняла в першому читанні пакет законопроектів, які вводять кримінальну та адміністративну відповідальність за заклики до відчуження території Росії, яка в 2014 році незаконно окупувала Крим і Севастополь і включила їх до свого складу. За дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, передбачається покарання до 10 років позбавлення волі.

Фото: ТАСС

Про це повідомляється на сайті нижньої палати парламенту.

«Законопроекти спрямовані на реалізацію в федеральному законодавстві нових норм Конституції, які були підтримані більшістю наших громадян. В кінці минулої сесії Держдума прийняла закон про захист територіальної цілісності, згідно з яким дії, спрямовані на відчуження частини території Російської Федерації, а також заклики до таких дій прирівнюються до екстремізму. Прийнятими сьогодні законопроектами пропонується посилити відповідальність за подібні заклики або дії», – сказав спікер Держдуми В’ячеслав Володін.

Законопроекти вносять зміни до Адміністративного та Кримінального кодексів РФ.

Так, за публічні заклики до відчуження території передбачений штраф від 30 тисяч рублів, вдруге покарання стає кримінальним і передбачає штраф від 200 тисяч рублів і позбавлення волі до 4 років.

До Кримінального кодексу пропонується ввести нову статтю «Порушення територіальної цілісності Російської Федерації». У ній передбачається кримінальна відповідальність за відчуження частини території РФ або інші дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності (за винятком робіт з визначення меж із суміжними державами). Як покарання встановлюється позбавлення волі на строк від шести до 10 років.

Як пише Радио Свобода, заборона на заклики до відчуження територій встановлена новою редакцією Конституції Росії. Ініціативу закріпити в Конституції заборону висловив на засіданні створеної президентом РФ Володимиром Путіним робочої групи актор Володимир Машков.

Частина кордонів Росії не визнані або не повністю визнані світовою спільнотою. Москва вважає частиною своєї території незаконно анексовані в України Крим і Севастополь, а також південні Курильські острови, на які претендує Японія. Російський парламент не ратифікував радянську угоду з США про кордон в Беринговому протоці. Не до кінця демаркований кордон з Естонією і з Україною в Керченській протоці. Крім того, великий регіон РФ – Туву – вважає частиною своєї території частково визнана держава Тайвань (офіційно називає себе Китайською Республікою).

Нагадаємо:

  • 10 березня 2020 року президент Росії Володимир Путін підтримав ідею «обнулення» президентських термінів, що дозволить йому обиратись на виборах у 2024 році. Держдума РФ у другому читанні підтримала внесення цієї норми до російської Конституції.
  • 11 березня Державна Дума, а за нею і Рада Федерації РФ остаточно схвалили законопроект про прийняття поправок до Конституції Росії, які дозволяють «обнулити» Володимиру Путіну попередні президентські терміни і в 2024 році знову обиратися президентом РФ, займати цю посаду два терміни поспіль – до 2036 року.
  • ЦВК Росії заявив, що поправки до Конституції РФ підтримали 77,92% виборців, проти висловилися 21,27%.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine