США додали до списку санкцій вісім росіян і сім компаній, пов’язаних з Євгеном Пригожиним

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) 23 вересня додало до списку санкцій вісім росіян і сім компаній в Центральноафриканській Республіці, Росії і Фінляндії, що пов'язані з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним, який відомий як «кухар Путіна» і власник «Агентства інтернет-досліджень» або «фабрики тролів» в Санкт-Петербурзі.

Євген Пригожин і Володимир Путін Фото: АР

Про це повідомляє міністерство фінансів США.

«OFAC вжив додаткових заходів проти мережі російського діяча Євгена Пригожина, пов’язаного з Кремлем, ввівши санкції проти суб’єктів і осіб, що працюють від імені Пригожина для просування російського впливу в Центральноафриканській Республіці (ЦАР)», – йдеться в повідомленні.

Як вказується, дії Мінфіну США спрямовані проти восьми осіб і семи організацій, які безпосередньо беруть участь в просуванні операцій Пригожина в ЦАР, які сприяють діяльності ФСБ або беруть участь в діяльності по ухиленню від санкцій.

«Євген Пригожин має міжнародну мережу прихильників для поширення його згубного політичного і економічного впливу по всьому світу. Сполучені Штати будуть продовжувати наносити удари по здатності Пригожина проводити операції по всьому світу», – заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Як повідомили в Мінфіні, до списку санкцій США включені: контрольовані Пригожиним компанії M Finans і Lobaye Invest з ЦАР, які співпрацюють з ПВК «Вагнер»; російська компанія з підводних технологій Okeanos з Санкт-Петербурга, яка співпрацює з російським урядом, ФСБ і ВМФ РФ; транспортно-експедиційні компанії Optima Freight, GCH Finland, Unicum Trade і ACEX з Фінляндії, які використовували для того, щоб обійти американські санкції.

Крім того, під санкції США потрапили: пов’язані з Пригожиним громадяни РФ Олександр Кузін, Дмитро Ситий і Євген Ходотов, які проживають в ЦАР; керівники і співробітники компанії Okeanos Борис Гайковіч, Олена Іванова, Надія Кучумова і Владислав Занін, які проживають в Санкт-Петербурзі; керівник всіх чотирьох фінських компаній, що потрапили під санкції, Микита Ковалевський, який має громадянство РФ і Фінляндії.

Нагадаємо:

  • 15 липня OFAC ввело обмежувальні заходи відносно трьох фізичних і п’яти юридичних осіб, які допомагали російському бізнесменові Євгену Пригожину, наближеному до президента РФ Володимира Путіна, уникнути санкцій США.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine