«Слуга народу» Тищенко увійшов до групи ВР з врегулювання ситуації на Донбасі. Резніков виключив його участь в ТКГ

Новини
Фото: Николай Тищенко

Заступник голови фракції «Слуга народу» Микола Тищенко увійшов до створеної парламентської групи щодо законодавчих змін для врегулювання ситуації на Донбасі. Він заявив, що «подробиці про роботу нової групи, завдання якої допомогти президенту у встановленні миру в Україні, будуть незабаром повідомлені суспільству».

«Коли президент йшов до парламенту, його головною тезою, за який проголосувала вся країна, був мир. Тому сьогодні ми знаходимо нове рішення і я дійсно є одним із членів цієї групи», – сказав Тищенко під час засідання фракції, пише Інтерфакс-Україна.

«Не все так добре, як хотілося б. Саме тому президент і ми, як його команда, шукаємо нове рішення. Всі ці рішення спрямовані на виконання наших обіцянок, як народних депутатів, як громадян цієї країни», – додав Микола Тищенко.

Раніше на своїй сторінці в Facebook він розповів про яку групу йдеться: «Сьогодні вперше взяв участь у парламентській групі щодо законодавчих змін з питань Донбасу. Як і прогнозував, тут працюють як професіонали, так і відверто слабкі представники, що працюють на роз’єднання українців з обох боків конфлікту. Але моя позиція незмінна, і вона аналогічна позиції президента. «Немає тієї сторони». Перш за все є українці, яких розділила війна на Донбасі. і наше спільне завдання – об’єднати сім’ї, об’єднати людей, об’єднати Україну. Зробити все можливе, щоб якомога швидше настав мир».

Питання про можливе включення заступника голови фракції «Слуга народу» Миколи Тищенка до складу делегації України в ТКГ щодо Донбасу навіть не обговорювалося, заявив перший заступник голови делегації України в ТКГ, віцепрем’єр-міністр України Олексій Резніков.

За його словами, Тищенко, як і інші депутати, може допомагати процесу досягнення миру в Донбасі в межах своєї роботи у Верховній Раді.

«Наскільки мені відомо, таке не обговорювалося взагалі. Кадрові рішення про включення до складу делегації на рівні указу ухвалює тільки президент, а глава делегації та перші заступники можуть залучати, згідно з указом, інших представників, експертів, радників і т.д. Таких консультацій, за моєю інформацією, не велося», – повідомив Резніков.

Резніков нагадав, що на сьогодні в складі української делегації в ТКГ три народних депутата: Андрій Костін, Олександр Мережко і Галина Третьякова – всі з фракції «Слуга народу».

«Цього достатньо, тому що Тристороння контактна група – це всього чотири робочих групи. Плюс у нас чотири представники ОРДЛО від України. Людей достатньо», – вказав він.

Олексій Резніков, віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції ТОТ Фото: mtot.gov.ua

Резніков зазначив, що Тищенко один з тих депутатів, які турбуються, хвилюються, цікавився, як проходить Мінський процес. «Але про участь його безпосередньо в складі делегації – я такого не чув. І, в взагалі-то, в цьому нема потреби, тому що всі депутати можуть, працюючи у Верховній Раді, допомагати цьому процесу», – підкреслив він.

  • У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій готують програму реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей на 25 років.
  • 11 травня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій заснувало державне підприємство «Реінтеграція та відновлення», про що свідчить запис у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України від 23 квітня 2020 року. Основним видом діяльності держпідприємства є державне управління загального характеру. Окрім того, серед видів діяльності вказані основні види будівельних робіт, діяльність, пов’язана з транспортом, управлінням трудовими ресурсами, діяльність в області оборони. зв’язків з громадськістю тощо. Держпідприємство зареєстровано у м. Херсон, площа Свободи, 1. За цією ж адресою розташована Херсонська обласна державна адміністрація. Виконуючим обов’язки директора ДП «Реінтеграція та відновлення» призначено Ланіна Дмитра Олександровича, бізнесмена з м. Миколаїв, який керував бізнесом у Криму.
  • Про можливу спробу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій монополізувати ринок робіт з відновлення повернутих під український контроль територій Донбасу дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана Реінтеграція заради прибутку.