Окупанти в Криму продовжують бурити свердловини в боротьбі з дефіцитом води

«Глава» окупованого Криму Сергій Аксенов повідомив, що продовжується буріння свердловин в боротьбі з дефіцитом води. За його прогнозами, це дозволить викачувати до 30 тисяч кубів води для потреб Сімферополя.

Про це він сказав 16 жовтня на засіданні оперативного штабу із забезпечення водою Сімферопольського і Бахчисарайського районів.

«Робота на всіх свердловинах, на всіх водозаборах йдуть, буріння свердловин триває. Це дозволить додатково подати Сімферополю до кінця січня 30 тисяч кубометрів води з підземних водозаборів. Це дозволить нам поліпшити дотримання графіків», – сказав Аксенов.

Аксенов заявив, що «влада» готова використовувати всі можливі варіанти для вирішення проблеми дефіциту води в Сімферополі, Сімферопольському та Бахчисарайському районах, аж до «фантастичних».

Про опріснення морської води Аксенов заявляв одразу після анексії Криму РФ в 2014 році. Тоді окупанти підрахували, що опріснення води кримчанам буде коштувати не менше долара за кубометр.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • 3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малу кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.
  • В Білогірському районі Криму російські військові перекрили річку Біюк-Карасу земляною греблею нижче Білогірського водосховища і з ставка, що утворився, почали качати воду на потреби Сімферополя. Нижче за течією річка, яка забезпечувала водопостачання населених пунктів на сході півострова, залишилася без води.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine