Зеленський хоче на День Незалежності парад, який обіцяв провести лише після звільнення Криму та Донбасу

Новини
Фото: mil.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 30-ї річниці незалежності України, у якому передбачено проведення 24 серпня 2021 року військового параду в Києві. У 2019 році Зеленський відмінив проведення параду на День Незалежності, а в 2020 році заявив, що його проведуть лише після звільнення окупованих територій Криму та Донбасі.

Указ президента №459/2020 про святкування 30-ї річниці незалежності України опублікований на сайті глави держави, передає Центр журналістських розслідувань.

Зеленський доручив Кабінету міністрів України утворити Організаційний комітет з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України та розробити з урахуванням його пропозицій, затвердити та забезпечити виконання плану заходів із відзначення 30-ї річниці незалежності України.

При цьому план заходів має передбачати, зокрема, організацію і проведення 24 серпня 2021 року «параду військ з нагоди 30-ї річниці незалежності України на вулиці Хрещатик та на майдані Незалежності у місті Києві», а також урочистостей з нагоди 30-ї річниці незалежності України «за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, іноземних держав, міжнародних організацій, духовенства, громадськості».

Міністерству закордонних справ України указом доручено організувати запрошення до участі в урочистостях з нагоди 30-ї річниці незалежності України представників іноземних держав, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори.

Нагадаємо:

  • 10 липня 2019 року Зеленський вирішив скасувати проведення військового параду на День Незалежності 24 серпня, а зекономлені кошти виділити на премії військовим. 15 липня президент підписав указ про святкування 28-ї річниці незалежності України: військовий парад в документі не згадується.
  • 24 серпня 2020 року Володимир Зеленський заявив, що великий військовий парад у Києві буде організований, коли Україна поверне всі свої тимчасово окуповані території Криму та Донбасу, а також поверне всіх українців, які перебувають у полоні в Росії та ОРДЛО.