«Укренерго» вимагає у міжнародному арбітражі від РФ майже 530 млн євро компенсації за втрачені активи в Криму

Арбітражний суд в Парижі (Франція) 20 жовтня перейшов безпосередньо до розгляду позову Національної енергетичної компанії «Укренерго», яка вимагає від РФ сплатити компенсацію за втрачені на території окупованого Криму інвестиції. Загальна сума позовних вимог складає 527,53 млн євро з урахуванням відсотків.

Фото: УНІАН

Про це 6 листопада повідомляє пресслужба «Укренерго».

«Арбітражний суд 20 жовтня 2020 року перейшов до чергового етапу у справі НЕК «Укренерго» проти Російської Федерації щодо незаконного захоплення РФ інфраструктурних об’єктів Компанії на території АР Крим. А саме – безпосередньо до розгляду позову «Укренерго», яке вимагає від РФ виплати компенсації за експропрійовані інвестиції. Загальна сума позовних вимог складає 527,53 млн євро з урахуванням відсотків (94,61 млн євро станом на 20.10.2020 р.)», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у компанії, арбітраж проти РФ був ініційований за порушення Росією Угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. Вимоги компенсації шкоди від експропріації інвестицій «Укренерго» в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист інвестицій є частиною позовних вимог разом з компенсацією за захоплення Росією під час окупації Криму магістральних мереж та інших об’єктів, які належать «Укренерго».

На території АР Крим до окупації півострова працював відокремлений підрозділ «Кримська електроенергетична система» НЕК «Укренерго», який обслуговував понад 1300 км магістральних ліній електропередачі та 17 високовольтних підстанцій. Також у Криму діяли оздоровчий комплекс «Семидвір’я», пансіонат «Енергетик» та виробниче підприємство «Південьенергопром».

Як повідомлялось, 16 липня 2020 року Арбітражний суд в Парижі розпочав розгляд справи щодо незаконного захоплення Росією інфраструктурних об’єктів НЕК «Укренерго» на території окупованого Криму, та втрати нею інвестицій на півострові.

Нагадаємо:

  • В квітні 2018 року «Укренерго» відповідно до чинної процедури розгляду справ відправила запити до представників РФ для досудового врегулювання спору щодо втрати активів в окупованому Криму.
  • 27 серпня 2019 року «Укренерго» повідомила РФ про передачу до арбітражного суду вимог в спорі щодо втрати активів на території Криму.
  • Інтереси «Укренерго» у спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма Lalive із штаб-квартирою у Швейцарії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine