Крім України, тепер справу проти командира роти «самооборони Криму» Самвела відкрито і в Азербайджані

Генеральна прокуратура Азербаджана порушила кримінальну справу стосовно командира роти так званої «самооборони Криму», а нині депутата «Госсовєта Криму» Армена Мартояна (Самвела), який очолював групу «Союз добровольців Криму», що воювала проти Азербайджану на території Нагірного Карабаху. У 2017 році українські правоохоронці оголосили Мартояна в міжнародний розшук, він підозрюється в скоєнні шести злочинів, в тому числі у викраденні і тортурах громадян України, створенні і керівництві незаконним військовим формуванням на території окупованого Криму.

мартоян

Глава «Союзу добровольців Криму» Армен Мартоян у Нагороному Карабаху, 27.10.2020 Фото: iravunk.com

Про порушення кримінальної справи щодо Самвела повідомила Генпрокуратура Азербайджанської Республіки.

«В ході розслідування було встановлено, що лідер угруповання «Союз добровольців Криму» Мартоян Армен Гамлетович (Самвел) і члени цього угруповання, обговоривши в жовтні 2020-го року свою участь у військових операціях з особами, які перебувають у Вірменії і на окупованих територіях Азербайджанської Республіки, а також з керівниками маріонеткового режиму «Нагорний Карабах» і вступивши з ними в злочинний зв’язок, незаконно перетнули міжнародно-визнаний державний кордон Азербайджанської Республіки без необхідних документів і за межами контрольно-пропускних пунктів, тобто через Вірменію, проникли на територію міста Ханкенді і інші окуповані території і були використані військово-політичним режимом Вірменії в якості найманців проти цивільного населення і збройних сил Азербайджанської Республіки, які брали участь в антитерористичних операціях», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, розслідуванням також було встановлено, що члени «союзу добровольців Криму» брали участь у терористичній діяльності, спрямованої проти громадян Азербайджанської Республіки, «використовуючи боєприпаси і військову техніку здійснили численні злочини проти цивільних осіб, які не брали участі в бойових діях, здійснювали вибухи, пожежі або інші дії, які загрожують суспільно небезпечними наслідками, вчинені з особливою жорстокістю або суспільно небезпечними методами, а також з наміром національної ворожнечі».

Президент «Республіки Арцах» (Нагірний Карабах) Араік Арутюнян і глава «Союзу добровольців Криму» Армен Мартоян, 27.10.2020 Фото: iravunk.com

За фактом Генеральним прокурором Азербайджану порушено кримінальну справу за статтями 100.2 (ведення агресивної війни), 120.2.1 (умисне вбивство, вчинене злочинною організацією або спільнотою), 318.2 (незаконне перетинання державного кордону Азербайджанської Республіки) та іншими статтями Кримінального Кодексу Азербайджанської Республіки. Проведення слідства у справі доручено Слідчому управлінню Генпрокуратури.

Також повідомляється, що цій кримінальній справі азербайджанською Генпрокуратурою «готується запит відповідним державним органам Російської Федерації про правову допомогу».

«Генеральна Прокуратура заявляє, що буде вжито всіх можливих заходів для притягнення до відповідальності винних у цих та інших подібних злочинах відповідно до норм міжнародного права і направлені звернення в міжнародні організації», – заявили у відомстві.

У вересні 2019 року в ході «виборів», які Росія незаконно організувала в окупованому Криму, Армен Мартоян був обраний депутатом «Держради Криму» від партії «Єдина Росія». Він є радником апарату при керівництві апарату управління підприємства «Чорноморнафтогаз», створеного на базі ДАТ «Чорноморнафтогаз», вкраденого у України в ході окупації Криму Росією.

Нагадаємо:

  • 9 березня 2014 року члени «самооборони Криму» викрали лідерів протестного руху «Євромайдан-Крим» Андрія Щекуна і Анатолія Ковальського. Вони провели 11 днів у полоні, де, за їхніми словами, піддавалися тортурам.
  • У жовтні 2017 року підозрюваний у нанесенні тілесних ушкоджень та викрадення громадян України керівник роти «самооборони Криму» Армен Мартоян був оголошений в міжнародний розшук.
  • В червні 2018 року Управління Нацполіціі АРК і Севастополя повідомило про підозру Армену Мартояну («Самвел») у викраденні активістів Євромайдану Андрія Щекуна і Анатолія Ковальського. Раніше Мартояну повідомили про підозру: в заподіянні тілесних ушкоджень нардепу Олексію Гончаренко (ч.4. Ст. 296 Кримінального кодексу України); у викраденні і тортурах київського підприємця Геннадія Балашова (ч.2. ст.146 Кримінального кодексу України); у викраденні журналіста Османа Пашаєва (ч. 2. ст.146 Кримінального кодексу України); в створенні і керівництві незаконним збройним формуванням «Самооборона Криму» (ч.5.ст.260 Кримінального кодексу України).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine