В 11 містах України проходить другий тур виборів мерів

Новини
Фото: investigator.org.ua

В 11 містах України 22 листопада проходить повторне голосування на виборах міського голови. Мешканці Дніпра, Миколаєва, Львова, Полтави, Рівне, Черкас, Ужгороду (Закарпатська область), Слов’янську (Донецька область), Бердянську (Запорізька область), Дрогобичу (Львівська область) і Нікополю (Дніпропетровська область) обирають одного з двох кандидатів, які вийшли до другого туру.

Виборчі дільниці працюватимуть з 8:00 до 20:00, пише агентство Інтерфакс-Україна.

У Дніпрі у другому турі зустрінуться чинний мер Борис Філатов (партія «Пропозиція»), якого раніше підтримали 46,41% тих, хто проголосував, і голова наглядової ради АТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Загід Краснов (партія «Громадська сила») – 13,15%.

У Миколаєві за посаду міського голови змагатимуться чинний мер Олександр Сєнкевич (партія «Пропозиція», 38,94% у першому турі) і директор з розвитку ТОВ «ЖЕК «Забота» Владислав Чайка (партія «Опозиційна платформа – За життя», 29,31%).

Отримати крісло мера Львова намагатиметься чинний міський голова Андрій Садовий (партія «Самопоміч», 40,09%) і народний депутат України Олег Синютка (партія «Європейська солідарність», 31,1%).

Жителі Полтави зроблять вибір між заступником директора ТОВ «Реал Естейт Груп» Олександром Мамаєм (партія «За майбутнє», 30,06%) і директором ТОВ «Будівельна компанія «Комбінат виробничих підприємств» Сергієм Іващенком (партія «Слуга народу», 17,71%).

У Рівному на перемогу претендують голова громадської організації «Рівне разом» Віктор Шакирзян (партія «Рівне разом», 19,84%) і кандидат від партії «Європейська солідарність», президент Рівненської духовної семінарії та академії християн Віри Євангельської Олександр Третяк (16,93%).

У Черкасах мером може залишитися чинний міський голова Анатолій Бондаренко (партія «За майбутнє», 37,6%) або ж ним стане підприємець Віктор Євпак (висуванець партії «Голос», 19,14%).

Жителі Ужгорода зроблять вибір між чинним мером Богданом Андріївим (самовисуванець, 25,4%) і головою громадської організації «Карпатський дім» Віктором Щадеєм (партія «Слуга народу», 17,93%).

У Слов’янську змагаються голова правління ПрАТ «Слов’янський машинобудівний завод» Павло Придворов (партія «Опозиційна платформа – За життя», 30,86%) і чинний мер Вадим Лях (партія «Опозиційний блок», 29,99%);

У Бердянську посаду мера виборюють заступник директора з комерційних питань ТОВ «Бердянська автотранспортна компанія» Олександр Свідло (партія «Опозиційна платформа – За життя», 34,7%) і підприємець Валерій Баранов (партія «За майбутнє», 30,15%);

У Дрогобичі до другого тури вийшли чинний мер Тарас Кучма (самовисуванець, 41,48%) і генеральний директор ТОВ «Брати» Андрій Веселий (самовисуванець, 26,05%);

У Нікополі змагаються секретар Нікопольської міської ради Олександр Саюк (партія «За майбутнє», 21,86%) і голова благодійного фонду «Майбутнє Нікопольщини» Руслан Олійник (партія «Слуга народу», 17,85%).

Згідно з даними Центральної виборчої комісії, 22 листопада в повторному голосуванні на виборах міського голови, яке відбувається на 1649 виборчих дільницях, зможуть взяти участь орієнтовно понад 2 млн 754,1 тис. виборців.

Крім того, 22 листопада в територіальних громадах із кількістю виборців до 10 тис. в 15 регіонах відбувається повторне голосування на виборах депутатів 47 місцевих рад. У ньому зможуть взяти участь орієнтовно понад 42,9 тис. виборців.

Нагадаємо:

  • 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, на яких українці обирали депутатів місцевих, районних та обласного рад, голів міст, селищ і сіл. Вибори проводилися за новим Виборчим кодексом, який передбачає пропорційну систему виборів депутатів з відкритими списками до місцевих рад тих населених пунктів, де зареєстровано понад 10 тис. виборців. Вибори в територіальних громадах з меншим числом виборців проходили за мажоритарною системою.
  • 15 листопада в Луцьку, Одесі, Сумах, Херсоні, Кам’янець-Подільському Хмельницької області, Краматорську, Українці Київської області відбулося повторне голосування на виборах міського голів. У всіх містах, крім Українки, повторне голосування відбулося в зв’язку з тим, що під час голосування 25 жовтня жоден з кандидатів не отримав більше 50% голосів виборців, які взяли участь в голосуванні.
  • За даними ЦВК, середня явка виборців у другому турі виборів мерів семи українських міст склала 24%. За даними ОПОРИ, явка склала 23,9%.