В ООН дали прогноз, коли можуть відкрити КПВВ на лінії розмежування на Донбасі

У Плані гуманітарного реагування Україна: 2021, який опублікувало Управління ООН з координації гуманітарних справ, йдеться про те, що діяльність КПВВ на лінії розмежування на Донбасі буде залишатися істотно обмеженою мінімум до середини літа наступного року.

КПВВ «Щастя» в Луганській області Фото: novosti.dn.ua

«Обмеження щодо перетину« лінії розмежування »ще більше посилили вразливість людей. Ситуація ще складніше на територіях, які знаходяться поза контролем української влади.» Ймовірно, робота контрольних пунктів на «лінії розмежування» залишатиметься суттєво обмеженою мінімум до середини літа 2021 року», – вважають в управлінні ООН.

«Однак тепер люди зможуть швидше перетинати« лінію розмежування »і мати полегшений доступ до ряду послуг: банківських послуг, адміністративної підтримки та медичної допомоги», – наголошується в повідомленні.

Прогнозується, що на Донбасі, «незважаючи на поточні домовленості про припинення вогню, збройний конфлікт, ймовірно, триватиме, але з меншою інтенсивністю».

Також вказується, що коронавірусна хвороба буде залишатися основним фактором впливу, по крайней мере, до середини 2021 року і очікується, що ситуація продовжить погіршуватися в зимовий період.

Також ймовірно поступове збільшення доступу нових організацій для роботи на територіях, які залишаються поза контролем українського уряду, особливо в сфері боротьби з коронавирусной хворобою.

Нагадаємо:

  • 10 листопада Україна відновила роботу семи контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі: «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське» в Донецькій області, а також «Станиця Луганська» та нові КПВВ «Щастя» і «Золоте» в Луганській області.
  • На на українських контрольних пунктах в’їзду-виїзду волонтери почали роздачу продуктово-продовольчих наборів людям, які з різних причин не змогли перетнути лінію розмежування і змушені затриматися в районі КПВВ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine