У Криму військові РФ провели навчання зі знищення корабля противника в Чорному морі

Дислоковані в окупованому Криму підрозділи ракетних комплексів «Бал» і «Бастіон» Чорноморського флоту РФ провели навчання з нанесення ракетних ударів по кораблю умовного противника в акваторії Чорного моря.

Російський береговий протикорабельний ракетний комплекс «Бастіон» Фото: militaryarms.ru

Про це повідомляє прес-служба Південного військового округу РФ.

«Розрахунки берегових протикорабельних ракетних комплексів (БПКРК) «Бал» і «Бастіон» зі складу ракетно-артилерійських з’єднань Чорноморського флоту (ЧФ) взяли участь в навчанні по виявленню і знищенню надводного корабля умовного противника в акваторії Чорного моря», – йдеться в повідомленні.

В ході навчання БПКРК «Бал» і «Бастіон», які виконували завдання за призначенням у позиційних районах на території Кримського півострова і Кавказького узбережжя, виявили корабель умовного супротивника і взяли ціль на супровід.

У ролі супротивника був задіяний екіпаж фрегата «Адмирал Макаров», що виконував перехід з зовнішнього рейду порту Феодосія в Севастополь.

В ході навчань по команді з пункту управління бойові розрахунки БПКРК «Бал» і «Бастіон» привели комплекси до бою і відпрацювали алгоритм дій по нанесенню ракетних ударів по кораблю умовного противника.

«Ціль була умовно знищена по черзі кожним розрахунком. Ракетні стрільби були виконані електронним способом», – відзначили в прес-службі.

Навчанні бул проведено відповідно до плану бойової підготовки Чорноморського флоту.

Нагадаємо:

  • 6 листопада 2019 року заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок повідомив у штаб-квартирі ООН, що російська військова присутність у Криму збільшується і станом на осінь 2019 року становить 31,5 тис. військових, а також близько тисячі одиниць техніки, зокрема танків, броньованих машин, потужних бойових засобів артилерії, авіації та флоту.
  • Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак заявив в рамках засідання Військового комітету ЄС в Брюсселі, що Росія окупувала Крим, оскільки півострів їй потрібен як військовий плацдарм для встановлення панування не тільки в Чорному, а й в Середземному морі.
  • 9 грудня 2019 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
  • У вересні 2020 року понад 20 бойових кораблів Чорноморського флоту РФ, в тому числі ті, які базуються в окупованому Криму, вийшли в Чорне море для участі в стратегічному командно-штабному навчанні Збройних сил Росії «Кавказ-2020».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine