Консули України відвідали в СІЗО Ростова-на-Дону фігурантів «справ кримських мусульман»

Консули Генерального консульства України в російському Ростові-на-Дону відвідали в СІЗО-1 фігурантів сфабрикованих ФСБ «справ кримських мусульман».

Генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський Фото: Facebook

Про це громадському руху «Кримська солідарність» повідомив генконсул України Тарас Малишевський.

«Ми відвідали наших громадян, кримських татар мусульман, які перебувають на різних стадіях судових процесів – Руслана Нагаєва, Ленура Халілова, Ельдара Кантімірова, Руслана Месутова, заарештованих в рамках алуштинської справи Хізб ут-Тахрір, Енвера Омерова, Різу Омерова, Айдера Джаппарова, заарештованих у Білогірській справі Хізб ут-Тахрір, а також незаконно засудженого недавно Рустема Емірусеїнова. Зустрічі відбулися, починаючи з 20 листопада, коли карантинні заходи були ослаблені, і наші бесіди можна було провести «вживу», а не через скло. Я був радий можливості, що відкрилася, як і тому, що сам, будучи вже з антитілами (після перенесеного в жовтні COVID-19 – КС) можу бути більш впевненим в тому, що не принесу цю біду в стіни слідчого ізолятора», – сказав консул.

За його словами, загальні умови утримання в СІЗО – задовільні.

«У СІЗО досить тепло. Це ж питання я ставив всім співрозмовникам – не мерзнуть, чи достатньо опалення в камерах? Підтвердили усі, без винятку, що на це нарікань немає, як і на загальні умови перебування, наданого харчування, мовляв, «в’язниця є в’язниця». Деякі в камері зі своїми, кримськими мусульманами сидять, інші – з мусульманами з Кавказу. У всіх рівні стосунки з сусідами по камері», – зазначив Малишевський.

Генконсульство всім кримчанам перерахувало матеріальну допомогу – на потреби в придбанні продуктів харчування та засоби гігієни в магазині СІЗО.

Малишевський вважає самим тривожним питання стану їх здоров’я – це тривожить і їх самих та їхніх родичів.

«З ушкодженою ногою у Месутова краще, пухлина спадає, на ногу він уже стає, але звичайно, сильно кульгає. Ногу оглянув і я, і начальник установи, спеціально підійшов до нас, а також запрошений начальником СІЗО черговий лікар. Сподіваюся, що найважчий етап невизначеності позаду – раніше двічі огляд проводив хірург, запрошений з відомчої лікарні», – розповів генконсул.

«Під час уже нашої бесіди Енвер аг’а повідомив, що його оглядали фахівці з тієї ж відомчої лікарні, він підписав папери про готовність «виїхати в лікарню», ось тільки можливо це буде лише з ще одним ослабленням карантинних заходів, в даному випадку – в лікувальних установах ФСВП. З Айдером Джаппаровим обговорили ряд гострих питань щодо його стану здоров’я. Поки наявну біль послаблює лише за допомогою болезаспокійливих, антибіотиком прибирає запалення, чекає від сім’ї посилки з ліками, яка йде поштою, разом з адвокатом контролюватимемо – чи отримав він в ці дні консультацію хірурга, чи вдалося здати аналіз крові, які результати від застосування призначених лікарем фахівцем препаратів», – додав Малишевський.

Багато з кримських політв’язнів потребують стоматологічних послуг і послуг протезиста. Генконсульство намагається вирішити і це питання, але поки безуспішно – не всі лікарі готові працювати в умовах слідчого ізолятора в нинішніх обставинах.

Нагадаємо:

  • 10 червня 2019 року в Криму російські силовики провели обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine