Посол України попередив про санкції австрійську компанію, яка бере участь у будівництві оперного театру у Севастополі

Український посол в Австрії Олександр Щерба заявив, що Україна може запровадити санкції проти відомого австрійського архітектурного бюро Coop Himmelblau, яке бере участь у будівництві оперного театру в окупованому Севастополі, схваленого президентом РФ Володимиром Путіним. Будівництво веде компанія «Стройтрансгаз» Геннадія Тимченка - російського олігарха, друга Путіна, внесена в санкційні списки України і США.

Будмайданчик культурного кластера на мисі Кришталевий в Севастополі, 12.11.2020 Фото: Тарас Любимов

Про участь австрійців у реалізації путінського проекту у Криму Щерба написав на своїй сторінці у Facebook.

«Вже певний час курсують чутки про участь архітектурного бюро Coop Himmelblau у флагманському проекті Путіна в Криму – спорудженні оперного театру в окупованому Севастополі. На початку жовтня я подзвонив директору бюро Вольфу Пріксу і намагався переконати його не руйнувати свою репутацію участю в цій непрямій і в той же час однозначній легітимізації анексії», – зазначив український дипломат.

Однак, вказав він, австрійський архітектор не прислухався до його аргументів.

«На нинішньому етапі, коли чутки жваво підтверджуються російськими ЗМІ, мені не лишається нічого іншого, як висловити жаль та повідомити архітектора Прікса, що Україна серйозно вивчає питання введення санкцій щодо нього та його бюро. Наші партнери по всьому світу будуть повідомлені, що колись респектабельне архітектурне бюро укладає нині сумнівні угоди з Путіним», – додав посол.

Котлован під театр опери і балету на мисі Кришталевий в Севастополі, 13.11.2020 Фото: Тарас Любимов

Про необхідність запровадити санкції проти австрійської компанії заявив і керівник Моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», «Майдану закордонних справ» (Київ), головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко.

«В мене (з власного майже 7-річного досвіду санкційної роботи) немає жодних сумнівів, що ми або примусимо австрійське архітектурне бюро відмовитися від роботи в Криму, або просто знищимо їхню репутацію в цивілізованому світі. Будуть плакати, жалітися, але буде пізно», – написав Клименко у Facebook.

Замовником будівництва театру виступає фонд «Национальное культурное наследие». Підрядником спочатку була пов’язана з братами Ротенбергами компанія «Стройгазмонтаж», яка будувала Керченський міст, та знаходиться під санкціями США та ЄС. У жовтні 2019 року її замінила компанія «Стройтрансгаз» Геннадія Тимченка.

Будмайданчик культурного кластера на мисі Кришталевий в Севастополі, 12.11.2020 Фото: Тарас Любимов

Як пише севастопольське видання ForPost з посиланням на «Севгосстройнадзор», фонд «Национальное культурное наследие» та АТ «Стройтрансгаз» почали будівництво театру опери і балету в Севастополі без необхідних дозволів.

«Будівельно-монтажні роботи з влаштування котловану будівлі театру опери та балету виконуються забудовником Фондом <культурної спадщини> і підрядником АТ «Стройтрансгаз» без дозволу на будівництво, що є порушенням статті 51 Містобудівного кодексу РФ», – встановила перевірка, яка завершилася 6 листопада.

В зв’язку з цим «Севгосстройнадзор» направив на адресу фонду і підрядника припис про усунення порушень, а також вживає «заходи щодо притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за вищевказані порушення».

Нагадаємо:

  • 12 червня 2019 року на той час прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про створення в окупованому Севастополі двох установ культури «Севастопольського державного театру опери та балету» і «Академії хореографії», які мають бути споруджені на мисі Кришталевий, хоча місцеві жителі виступили проти будівництва у цьому місці.
  • Проєкт створення громадського простору на мисі Кришталевий підтримав президент РФ Володимир Путін. Зокрема, планується побудувати театр опери та балету, великий музейний комплекс – філію найбільших музеїв Росії і музей оборони Севастополя 1941-1945 років.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine