Китайська компанія, що допомогла РФ прокласти енергоміст до Криму, не потрапила під санкції

Новини
Китайське судно-кабелеукладник «JIAN JI 3001»

Компанія Shanghai Foundation Engineering Group Co Ltd, яка виконувала роботи з прокладання електричного кабелю через Керченську протоку для забезпечення російською електроенергією окупованого Криму, досі не перебуває під українськими санкціями.

Про це йдеться у дослідженні Центру журналістських розслідувань “Як працюють «кримські санкції». Енергетичний сектор”.

Китайський кабелеукладник JIAN JI 3001 кілька місяців курсував протокою, прокладаючи китайський же кабель, йдеться у дослідженні. 

РФ звернулася до китайської компанії, оскільки європейські компанії відмовились брати участь у проєкті через “кримські” санкції. 

Натомість, компанії-власника судна Shanghai Foundation Engineering Group Co Ltd на період проведення дослідження, тобто вже протягом 5 років, немає в українському списку санкцій.

Докладніше про це читайте в дослідженні «Як працюють «кримські санкції». Енергетичний сектор», підготовленому в рамках спецпроекту «Як працюють «кримські санкції» Центру журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через окупацію і спробу анексії Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 25 лютого 2020 року президент Сполучених Штатів Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених США в 2014 році проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
  • 18 червня 2020 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2021 року кримські санкції.