Денісова обговорила з представницею «ДНР» питання звільнення утримуваних осіб

Омбудсмен України Людмила Денісова обговорила з представником т.зв. «ДНР» у робочій підгрупі з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Дар'єю Морозовою питання обміну утримуваним особами, а також передання Україні кримінальних проваджень та засуджених, які були притягнуті до кримінальної відповідальності до початку військової агресії РФ на Донбасі й перебувають на підконтрольній уряду України території.

Людмила Денісова і Дар'я Морозова Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Як повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини у Facebook, зустріч відбулася 3 грудня на території контрольного пункту в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» в Донецькій області.

«Обговорили питання про передачу 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб. Ці люди були притягнуті до кримінальної відповідальності до початку військової агресії РФ на сході країни та перебувають на підконтрольній уряду України території. Домовилися, що необхідні рішення будуть прийняті стороною переговорів, а справи будуть мені передані. Також позитивно розглянуто питання щодо передачі для подальшого відбування покарання на підконтрольну урядом України територію 300 засуджених осіб, які з початку військової агресії перебували у місцях позбавлення волі. Однак це можна буде реалізувати після закінчення пандемії», – написала Денісова.

Людмила Денісова і Дар’я Морозова Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Окрім того, за її словами, було порушено питання про продовження процесу звільнення цивільних осіб і військовополонених, що перебувають на тимчасово окупованій території Донецької області. «Наразі є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторона переговорів налаштована на організацію цього процесу. Сподіваюся, що найближчим часом всі домовленості будуть реалізовані», – зазначила омбудсмен.

Вона додала, що в результаті переговорів також було отримано 28 томів кримінального провадження щодо громадянки України, яка протягом 20 років бореться за підтвердження своєї невинуватості в апеляційних і касаційних інстанціях України.

Фото: facebook.com/denisovaombudsman

«Ця справа вже передана представнику апеляційного суду Донецької області. Вона буде розглянута та, зокрема, будуть проведені необхідні слідчі дії, чим право на справедливий суд та ефективний юридичний захист громадянки України буде дотримано», – розповіла омбудсмен.

Нагадаємо:

  • 15 листопада 2020 року координатор ОБСЄ в гуманітарній групі ТКГ Тоні Фріш повідомив, що Україна передала російським окупантам список на взаємний обмін з чотирьох категорій утримуваних осіб.
  • 28 листопада джерело, близьке до переговорного процесу з російської сторони, повідомило російським ЗМІ, що до Нового року обміну утримуваними особами між Києвом і ОРДЛО не буде.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine