«Масандрою» перед продажем керує заступник гендиректора Баннов замість Павленко, яку відправили керувати Ялтою

Новини
Сергій Баннов, в.о. генерального директора АТ «ПАТ «Масандра» Фото: Youtube Первый Крымский

Перед запланованим окупантами в грудні продажем АТ «ПАТ «Масандра», створеного на базі вкраденого у України НВАО «Масандра», виконуючим обов’язки гендиректора об’єднання став заступник гендиректора Сергій Баннов. Він замінив на цій посаді екс-гендиректора Яніну Павленко, яку за рекомендацією так званого «глави Криму» Сергія Аксенова в листопаді призначили першим заступником «глави адміністрації» Ялти з прицілом на крісло мера міста.

Про те, що у «Масандри» новий керівник, повідомляється на сайті об’єднання.

Раніше Сергій Баннов був начальником відділу збуту та заступником генерального директора «Масандри».

13 листопада Сергій Аксенов повідомив в Facebook, що запропонував Яніні Павленко взяти участь в конкурсі на посаду мера Ялти замість надісланого з Росії Івана Імгрунта, який 18 жовтня помер від коронавірусу.

«Запропонував моєму раднику, керівнику АТ «ПАТ «Масандра» Яніні Петрівні Павленко, подати документи для участі в конкурсі на заміщення вакантної посади глави адміністрації міста Ялти», – написав Аксенов.

Сергій Аксенов і Яніна Павленко Фото: facebook.com/aksenov.rk

20 листопада «депутати Ялтинської міської ради» погодили призначення Павленко на посаду першого заступника «глави адміністрації» Ялти, а також призначили на 22 грудня конкурс на «на заміщення посади голови адміністрації Ялти».

Крім того, 4 грудня ялтинські «депутати» погодили призначення на посаду заступника глави «адміністрації Ялти» Євгенії Бавикіної, яка з липня 2014 року по січень 2016 року було «віце-прем’єром уряду Криму», а потім працювала на посаді заступника Янініи Павленко у об’єднанні «Масандра». На посаді «заступника мера» Ялти Бавикіна буде курирувати земельні та правові питання.

Як повідомлялось, «уряд» окупованого Криму виставив на аукціон 100% акцій АТ «ПАТ «Масандра», яке було утворено на базі «націоналізованого» після окупації півострова українського держконцерну «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра». Підприємство продається єдиним лотом за стартовою ціною 5,3 млрд рублів. Торги відбудуться 14 грудня.

Нагадаємо:

  • У березні 2014 року «Госсовєт Криму» «націоналізував» 131 компанію агропромислового комплексу України в Криму, серед яких державні Інститут виноградарства і вина «Магарач» (з агрофірмою і заводами), НВАО «Масандра» (до складу якого входять Головний завод і дев’ять радгоспів-заводів) та завод шампанських вин «Новий Світ».
  • 27 травня 2020 року «Госсовєт Криму» дозволив приватизувати вкрадене в України під час окупації Криму НВАО «Масандра». Об’єднання внесене до санкційних списків ЄС і США.
  • 1 жовтня 2020 року «націоналізоване» після окупації Криму виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» було перетворено з державного унітарного підприємства в акціонерне товариство. Відповідні зміни були внесені в ЕГРЮЛ. При цьому статутний капітал «Масандри» склав 3,576 млрд рублів.
  • 14 жовтня «Госсовєт Криму» прийняв план приватизації, згідно з яким «ПАТ «Масандра» підлягає приватизації у 2020 році. На продаж буде виставлено 100% акцій підприємства. Їх вартість становить 3,6 млрд рублів.
  • 15 жовтня так званий «прем’єр-міністр Криму» Юрій Гоцанюк підписав розпорядження про продаж майна виноробного підприємства «Массандра» на аукціоні.
  • 16 жовтня Гоцанюк підписав розпорядження про відчуження частини майна «Масандри» – Воронцовський винних підвалів – з власності «Республіки Крим», щоб дозволити його продаж з аукціону за початковою вартістю 10,7 млн ​​руб.