У Криму «суд» заочно засудив до 19 років ув’язнення «організатора енергоблокади» Ленура Іслямова

Новини
Ленур Іслямов Фото: atr.ua

У «Верховному суді» окупованого Криму «голова колегії» Алла Хіневич оголосила вирок власнику кримськотатарського телеканалу ATR і «організатору енергетичної блокади» півострова Ленуру Іслямову, якого окупанти звинувачують в «організації незаконного збройного формування, здійснення диверсійних дій, і публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності». Його заочно засудили до 19 років позбавлення волі.

«Суд» визнав його винним за всіма пунктами звинувачення (створення незаконного збройного формування, організація диверсії і шість епізодів закликів до порушення територіальної цілісності РФ) і засудив до 19 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, 1 року обмеження волі після відбування покарання і 2 роки заборони займатися діяльністю, пов’язаною із засобами масової інформації», – повідомляє «Кримський процес».

У зв’язку з тим, що розгляд справи проходив в заочному режимі (без участі підсудного), «суд» ухвалив термін відбування покарання обчислювати з моменту затримання Ленура Іслямова на території РФ або його екстрадиції в Росію.

Також «суд» задовольнив частину цивільних позовів потерпілих у даній справі на загальну суму 51 мільйон рублів. Найбільший позов на мільярд рублів від «Крименерго» за вироком підлягає розгляду в цивільному порядку.

Як заявив адвокат Микола Полозов, протягом 10 днів їм буде подана апеляційна скарга на цей вирок, розгляд якої відбудеться в Третьому апеляційному суді загальної юрисдикції в місті Сочі.

Як повідомлялось, 12 травня 2020 року «Верховний суд Криму» почав розгляд кримінальної справи стосовно Ленура Іслямова, якого овинувачують в «організації незаконного збройного формування, здійсненні диверсійних дій, а також за 6 епізодами ст.280 КК РФ «Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності». Всього в ході «судового» слідства відбулося 21 засідання, в 18 з яких суд розглядав докази сторони звинувачення.

Нагадаємо:

  • 20 вересня 2015 року в Херсонській області на адмінкордоні з окупованим Кримом почалася акція по безстрокової блокаді поставок українських товарів на півострів. Активісти блокували рух дорогами, що ведуть до КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар». При цьому в Крим не пропускались лише вантажні автомобілі і фури.
  • У ніч на 6 жовтня 2015 року була пошкоджена опора високовольтної мережі, по якій подавалась електроенергія з материкової України до окупованого Криму.
  • На початку 2016 року учасники акції з блокади поставок в окупований Крим створили громадське формування «Аскер», яке співпрацює з українськими прикордонниками на адмінкордоні з півостровом.