Структура банку «Россия» купила на незаконному аукціоні вкрадену в України «Масандру»

Новини
НВАО «Масандра» Фото: YouTube Людмила Похилько

Компанія «Южный проект», яка належить банку «Россия», 14 грудня купила за 5,327 мільярда рублів на незаконно організованому окупантами аукціоні АТ «ПАТ «Масандра», створене на базі вкраденого у України НВАО «Масандра». Три роки тому ця ж компанія купила за 1,5 млрд рублів вкрадений у України завод шампанських вин «Новий Світ».

Інформація про продаж «Масандри» опублікована на офіційному сайті РФ для розміщення інформації про проведення торгів.

«Переможцем аукціону в електронній формі (процедура 178fz13112000043) визнаний Учасник №330616 – Товариство з обмеженою відповідальністю «Южный проект» (свідоцтво про Державну 1177847378279, ІПН 7842144503, КПП 784201001; адреса (місце знаходження): 191124, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, площа Растреллі, будинок 2, літера А, приміщення 3-Н, (кімната 2.27)), який запропонував в ході проведення торгів «14» грудня 2020 року о 11 годині 02 хвилини найвищу ціну Лоту №1 в розмірі 5 327 177 370 (п’ять мільярдів триста двадцять сім мільйонів сто сімдесят сім тисяч триста сорок) рублів 00 копійок», – йдеться в повідомленні.

Згідно з даними офіційного порталу розміщення інформації про проведення торгів, ТОВ «Південний проєкт» зареєстровано в російському Санкт-Петербурзі і на 99,9% належить АТ «Акціонерний банк «Росія». У грудні 2017 року цю компанія купила кримський винзавод «Новий світ», який знаходиться під санкціями.

Основним акціонером і колишньому головою ради директорів банку «Росія» є Юрій Ковальчук, який входить в «дачний клуб» президента РФ Володимира Путіна. Після окупації Криму Міністерство фінансів США ввело санкції проти Ковальчука. Банк «Росія» на даний момент працює на півострові, він теж знаходиться під санкціями.

Крім «Южного проекту», на купівлю «Масандри» претендувало ТОВ «Эстейт Групп» – зареєстроване в Москві зі статутним капіталом в 10 тисяч рублів. Його основний вид діяльності – «Консультування з питань комерційної діяльності та управління». ТОВ «Эстейт Групп» запропонувало за «Масандру» 5,3 млрд рублів.

Стартова ціна аукціону становила 5,3 млрд рублів.

Як повідомлялось, «уряд» окупованого Криму виставив на аукціон 100% акцій АТ «ПАТ «Масандра», яке було утворено на базі «націоналізованого» після окупації півострова українського держконцерну «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра». Підприємство продається єдиним лотом за стартовою ціною 5,3 млрд рублів. Торги були заплановані на 14 грудня.

Нагадаємо:

  • У березні 2014 року «Госсовет Крыма» «націоналізував» 131 компанію агропромислового комплексу України в Криму, серед яких державні Інститут виноградарства і вина «Магарач» (з агрофірмою і заводами), НВАО «Масандра» (до складу якого входять Головний завод і дев’ять радгоспів-заводів) та завод шампанських вин «Новий Світ».
  • 27 травня 2020 року «Госсовет Крыма» дозволив приватизувати вкрадене в України під час окупації Криму НВАО «Масандра». Об’єднання внесене до санкційних списків ЄС і США.
  • 1 жовтня 2020 року «націоналізоване» після окупації Криму виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» було перетворено з державного унітарного підприємства в акціонерне товариство. Відповідні зміни були внесені в ЕГРЮЛ. При цьому статутний капітал «Масандри» склав 3,576 млрд рублів.
  • 14 жовтня «Госсовет Крыма» прийняв план приватизації, згідно з яким «ПАТ «Масандра» підлягає приватизації у 2020 році. На продаж буде виставлено 100% акцій підприємства. Їх вартість становить 3,6 млрд рублів.
  • 15 жовтня так званий «прем’єр-міністр Криму» Юрій Гоцанюк підписав розпорядження про продаж майна виноробного підприємства «Массандра» на аукціоні.
  • 16 жовтня Гоцанюк підписав розпорядження про відчуження частини майна «Масандри» – Воронцовський винних підвалів – з власності «Республіки Крим», щоб дозволити його продаж з аукціону за початковою вартістю 10,7 млн ​​руб.