Кабмін визначив ДП «Реінтеграція та відновлення» відповідальним за КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з Кримом

Новини
КПВВ
КПВВ «Щастя» в Луганській області Фото: novosti.dn.ua

Кабмін України визначив державне підприємство «Реінтеграція та відновлення» міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідальним за облаштування, утримання та обслуговування КПВВ та прилеглих до них територій на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.

Відповідні заходи ДП здійснюватиме спільно з Донецькою та Луганською обласними військово-цивільними адміністраціями та Херсонською облдержадміністрацією, повідомляє Мінреінтеграції.

Ухвалена 28 грудня постанова КМУ передбачає приведення до єдиного стандарту та вимог усіх КПВВ на лінії дотику та на адмінмежі з Кримом, а також дооблаштування їхніх режимних та сервісних зон.

«З самого початку створення КПВВ кожен пункт жив своїм життям, адже кожен пункт належав до сфери управління різних структур. Через це виникли труднощі з їх технічним облаштуванням, створенням належних умов для людей, що перетинають лінію дотику на Донеччині та Луганщині та адмінмежу із Кримом. Немає єдиного стандарту та елементарних умов для забезпечення найпростіших людських потреб. Власне, це викликало і справедливі рекомендації та побажання від міжнародних партнерів, гуманітарних організацій, правозахисників, які опікуються питаннями окупованих територій України», – наголосив віцепрем‘єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Саме тому, зазначив він, настав час навести лад в цьому питанні.

«Ми вже заклали новий стандарт – це КПВВ у Щасті та Новотроїцькому. І за таким же принципом будуть облаштовані всі КПВВ, а утриманням буде займатися один оператор – наше державне підприємство «Реінтеграція та відновлення». Я вдячний всім членам уряду за підтримку цього важливого, в першу чергу з точки зору гуманітарних засад, рішення», – додав Резніков.

Затверджене Кабміном положення визначає основні вимоги до облаштування КПВВ:

– режимна зона
– сервісна зона із сервісним обслуговуванням

Зокрема, режимна та сервісна зони КПВВ облаштовуються тимчасовими модульними спорудами на основі збірно-розбірних конструкцій, з відповідним захистом від ураження стрілецькою зброєю.

Визначено також, що прилегла до КПВВ територія – це територія за межами режимної та сервісної зон в радіусі не більше 50 м від них, або до проїжджої частини дороги, якщо відстань до неї менше 50 м.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Мінреінтеграції намагається отримати для фінансування свого держпідприємства «Реінтеграція і відновлення» гроші, передбачені в бюджеті на програму підтримки політв’язнів Кремля. Суть цієї оборудки докладно розкрито у публікаціях «Резніков і Шмигаль перекинули гроші політв’язнів на утримання ДПшки Мінреінтеграції» та «ДеПешка Мінреінтеграції забере 6,5 млн грн з програми підтримки політбранців».

Нагадаємо:

  • 19 листопада 2020 року Олексій Резніков повідомив, що багатофункціональні сервісні центри в 2021 році будуть облаштовані на всіх КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • 16 грудня 2020 року у Донецькій області на КПВВ «Новотроїцьке» на лінії розмежування відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр та працює відділення Ощадбанку, послугами якого можуть користатись як громадяни, що живуть на непідконтрольній території Донбасу, так і місцеві мешканці.