З російської колонії звільнили фігуранта «справи Таблігі Джамаат» Рената Сулейманова

Новини

Відбувши весь термін незаконного ув’язнення в російській колонії, на свободу вийшов 52-річний кримський татарин, мусульманин Ренат Сулейманов, засуджений за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ («Організація діяльності екстремістської організації»).

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

У січні 2019 року «Верховний суд» Криму засудив його до 4 років колонії загального режиму і 1 року обмеження волі за причетність до ісламського руху «Таблігі Джамаат». Під вартою Сулейманов перебував з 2 жовтня 2017 року.

Провину свою в суді Ренат Сулейманов не визнав і заявляв, що ні він, ні його однодумці не планували і не здійснювали ніяких дій, які могли б нести загрозу безпеці населення в Криму, а свої релігійні погляди не вважає кримінальними.

Провину кримського мусульманина держзвинувачення доводило традиційними способами: показаннями прихованих свідків, лінгвістичної і релігієзнавчої експертизою, ісламської літературою і відеозаписом зборів.

Незаконний термін ув’язнення Ренат Сулейманов відбував у виправній колонії №1 УФСІН Росії в Кабардино-Балкарській Республіці.

  • 2 жовтня 2017 року в Криму російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Ренат Сулейманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв і Талят Абдурахманов. Російські ЗМІ з посиланням на «кримське управління ФСБ РФ» повідомили, що відомство «викрило в Криму екстремістів з організації «Таблігі Джамаат».
  • Чотирьох затриманих кримських татар відвезли в будівлю «Управління ФСБ РФ по Криму» в Сімферополі.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальні провадження і проводить розслідування за фактами незаконних обшуків і затримань кримських татар, проведених ФСБ 2 жовтня в окупованому Криму.