Жителям ОРДЛО видали понад 1,2 млн паспортів «ДНР/ЛНР» та 440 тис паспортів РФ – правозахисники

Окупаційні адміністрації на кінець 2020 року видали жителям ОРДЛО понад 1,2 млн паспортів так званих «ДНР» і «ЛНР», а також понад 440 тис. паспортів РФ.

Фото: donpress.com

Про це повідомляє Східна Правозахисна Група (ВПГ) з посиланням на джерела в «міграційних службах» окупантів в ОРДЛО.

Станом на 19 грудня 2020 року в ОРЛО видано 583 143 так звані паспорти НВФ «ЛНР». Станом на 1 грудня 2020 року окупаційні адміністрації РФ в ОРЛО видали 168 381 паспорт РФ.

Також станом на 15 грудня 2020 року в ОРДО виданий 671 631 так званий паспорт НВФ «ДНР». На цю ж дату окупаційні адміністрації РФ в ОРДО видали 273 461 паспорт РФ.

«Кремль вимагає від окупаційних адміністрацій РФ в ОРДЛО постійно нарощувати обсяги видачі паспортів РФ. У 2020 році, кількість тих, що отримали паспорт РФ збільшилася, в зв’язку з тим, що люди масово виїжджають на заробітки, навчання і лікування в РФ, тому що КПВВ закриті і можливості оперативного проїзду на територію України немає, а також через пандемію робочі мігранти також не можуть виїхати на роботу в інші країни», – відзначили у ВПГ.

Нагадаємо:

  • 16 березня 2016 року в так званій «ДНР» почали видавати місцевим жителям «паспорти ДНР».
  • У лютому 2017 року Росія визнала документи, видані українцям, які проживають на окупованих територіях Донбасу «органами влади» так званих «ДНР» і ЛНР », які в Україні визнані терористичними організаціями.
  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • У лютому 2020 року Офіс генерального прокурора поінформував, що збирає для передачі в Міжнародний кримінальний суд (МКС) докази примусу російськими окупантами мешканців ОРДЛО отримувати так звані «паспорти» псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР». Такі дії кваліфіковані як військовий злочин.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine