У 2021 році Рада розгляне закони про референдум, скорочення кількості депутатів і реінтеграцію окупованих територій

Перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів про законодавчий план роботи Верховної Ради на 2021 рік.

Про це пресслужба «Слуги народу».

«Це низка змін до Конституції України… і вони насамперед будуть пов’язані з питаннями децентралізації. Це процес, який було розпочато і він триває зараз. Крім цього, ми плануємо довести до кінця ті зміни до Конституції, які були представлені в попередніх скликаннях. І одне з них – це питання зменшення складу Верховної Ради до 300 осіб», – сказав Стефанчук.

Він додав, що Рада також планує розглянути закони про народовладдя.

«Найближчим часом у Верховній Раді буде проголосовано у другому читанні закон про всеукраїнський референдум і після цього буде подано закон про місцевий референдум», – розповів Стефанчук.

За його словами, парламент розгляне питання реінтеграції окупованих територій.

«Тут і питання, пов’язані із захистом прав мирних громадян, які постраждали від військової агресії, питання перехідного правосуддя, корінних народів (це особливо важливо для повернення АР Крим», – сказав Стефанчук.

За його словами, Рада в 2021 році також планує розглянути низку законопроєктів про євроінтеграцію і діджиталізації, а також про реформу судоустрою та правоохоронних органів.

13 жовтня Зеленський анонсував проведення у день місцевих виборів 25 жовтня всенародного опитування, на якому українцям запропонують дати відповідь на 5 питань. Що саме питатимуть, наразі невідомо. Питання озвучать найближчим часом: кожного дня по одному запитанню.

Кабмін України визначив державне підприємство «Реінтеграція та відновлення» міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідальним за облаштування, утримання та обслуговування КПВВ та прилеглих до них територій на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Мінреінтеграції намагається отримати для фінансування свого держпідприємства «Реінтеграція і відновлення» гроші, передбачені в бюджеті на програму підтримки політв’язнів Кремля. Суть цієї оборудки докладно розкрито у публікаціях «Резніков і Шмигаль перекинули гроші політв’язнів на утримання ДПшки Мінреінтеграції» та «ДеПешка Мінреінтеграції забере 6,5 млн грн з програми підтримки політбранців».

Нагадаємо:

  • 19 листопада 2020 року Олексій Резніков повідомив, що багатофункціональні сервісні центри в 2021 році будуть облаштовані на всіх КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • 16 грудня 2020 року у Донецькій області на КПВВ «Новотроїцьке» на лінії розмежування відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр та працює відділення Ощадбанку, послугами якого можуть користатись як громадяни, що живуть на непідконтрольній території Донбасу, так і місцеві мешканці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine