Скорочення повноважень ОАСК: на сайті Ради опублікували текст законопроєкту Зеленського

Верховна Рада опублікувала тексти судових законопроєктів Володимира Зеленського. В одному з них (№5067) пропонується скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва.

ОАСК

Фото: УНІАН

Цим законопроектом Зеленський пропонує ввести «належний високий рівень суддівського розгляду».

Президент пропонує забрати у ОАСК і передавати до Верховного Суду як суду першої інстанції справи, в яких:

– оскаржуються акти уряду і міністерств;

– державних регуляторів;

– будь-якого іншого органу влади, чиї повноваження поширюються на всю Україну.

Судом апеляційної інстанції в таких суперечках буде Велика палата Верховного Суду.

Раніше в ОАСК заявили, що ця ініціатива президента з’явилася під тиском. «Подібні законопроєкти є політично вмотивованими, а не обґрунтованими об’єктивними причинами», — наголосив глава суду Павло Вовк і додав, що позиція суду в цій ситуації є нейтральною.

Раніше Офіс Президента повідомив, що Володимир Зеленський запропонує Верховній Раді підтримати законопроєкти щодо функціонування судової системи, зокрема щодо зменшення повноважень Окружного адміністративного суду Києва.

Нагадаємо:

  • 26 июля 2019 года НАБУ и ГПУ провели обыски в Окружном административном суде Киева в рамках расследования «организации судьями ОАСК вынесения заведомо неправосудных судебных решений по протестующих на Майдане в 2013-2014 годах и вмешательства в деятельность судебных органов с целью создания искусственных препятствий в работе ВККС». Вскоре была обнародована запись разговоров председателя ОАСК Павла Вовка. Подробности — читайте в материале Бюро судебной информации (проект Центра журналистских расследований«Пленки Вовка»: что происходит в ОАСК?».
  • 17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру у створенні злочинної організації голові Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку.
  • Національне антикорупційне бюро оприлюднило записи розмов з суддями Окружного адміністративного суду Києва, які свідчать про корупцію в цьому суді і Державній судовій адміністрації.
  • 23 грудня 2020 року детективи НАБУ вручили особисто голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine