Зеленський створив Оргкомітет з підготовки саміту Кримської платформи на чолі з Кулебою – Указ

Новини
фото: Представництво президента України в Автономній Республіці Крим

Президент України затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу. 

Про це йдеться в указі №78/2021, який опубліковано на сайті президента України.

Президент України Володимир Зеленський своїм указом постановив утворити Оргкомітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи. Головою Оргкомітету визначено міністра закордонних справ Дмитра Кулебу. 

Окрім нього, до складу оргкомітету увійшли заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, керівник МВС Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов, представники МЗС Еміне Джапарова і Петро Бешта, представник президента в АР Крим Антон Кориневич, міністр інфраструктури Владислав Криклій, міністр фінансів Сергій Марченко, віце-прем’єр-міністр – глава Мінреінтеграції Олексій Резніков, міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко і голова Київської МДА Віталій Кличко. Також із позначкою “за згодою” до складу Оргкомітету включено народного депутата Мустафу Джемілєва і голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

МЗС має забезпечити координацію участі України в діяльності Кримської платформи.

Крім того, указом доручено секретареві РНБО Олексію Данилову підготувати проект Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

Раніше Зеленський повідомив, що тим же указом доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізацію заходів для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. 

Нагадаємо:

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?