У Раді хочуть зібрати позачергову сесію для звільнення директора НАБУ Ситника – Шабунін

У Верховній Раді збирають підписи для проведення позачергової сесії, щоб звільнити директора НАБУ Артема Ситника.

Сытник

Директор НАБУ Артем Ситник Фото: Укрінформ

Про це заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, процес координує нардеп від «Слуги народу» Артем Дмитрук – саме він отримав у спікера Ради підписні листи.

«Народні депутати почали збір підписів на проведення позачергової сесії для звільнення Ситника», – пише Шабунін.

Шабунін заявив, що готувати звільнення директора НАБУ під час візиту в Україну президента Європейської Ради – означає «свідомо руйнувати стосунки України з ЄС».

За його словами, 3 березня президент ЄР Шарль Мішель зустрічається з Ситником, а вже у 4 березня «Рада зноситиме останнього з політичних мотивів».

Шабунін додав, що «ще депутатам брешуть, що Західні союзники та МВФ все це погодили». Він запевняє, що вони «не погоджували і не могли погодити, бо це пряме порушення, наприклад, підписаного Зеленським Меморандуму з МВФ».

Голова правління ЦПК нагадав, що в цей же час заступника голови ОПУ Олега Татарова «Зеленський відмазав від криміналу і продовжує на посаді тримати».

За словами Шабуніна, «Дмитрук – це група Авакова, але без Зеленського і позачергова сесія, і тим більше таке голосування – просто неможливі».

Ініційована міністром юстиції Денисом Малюською поправка про звільнення Артема Ситника з посади директора НАБУ є порушенням Меморандуму про співпрацю України з Міжнародним валютним фондом, підписаного в червні 2020 року. З боку України документ завізували президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  • У Верховній Раді напередодні зареєстрували законопроєкт, який передбачає звільнення чинного директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.
  • Конституційний Суд України визнав неконституційним указ президента Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України. У НАБУ назвали рішення КСУ політично мотивованим. У Центрі протидії корупції відзначають, що рішення Конституційного Суду не означає автоматичного звільнення Ситника.
  • У свою чергу в НАБУ назвали рішення КСУ суду про неконституційність призначення Ситника політично мотивованим.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine