Кримчани зможуть вакцинуватися від COVID-19 у Херсонській області

Жителі тимчасово окупованого Криму невдовзі зможуть отримати щеплення від коронавірусу на території Херсонської області. Щеплення будуть проводитись згідно загальнодержавного графіку. Кримчани мають встановити додаток «Дія» та дочекатись своєї черги на вакцинацію.

вакцинация

Фото: REUTERS

Про це під час брифінгу, відповідаючи на питання кореспондентів «IPC-Херсон», повідомив заступник Голови ХОДА Вадим Чабан.

“Звичайно, жителі АРК ні в якому разі не залишаться без нашої уваги. Вони, як і всі громадяни України, коли надійде черга будуть мати змогу вакцинуватися в тих пунктах щеплення, що будуть найближчі при перетині адмінмежі для них. Тому я раджу, як і всім громадянам, задіяти додаток “Дія”, зареєструватися там та, отримавши повідомлення, обрати дату імунізації у відповідності до загального державного графіку щеплень”, – зазначив Чабан.

“Днями Міністерство охорони здоров’я та Кабмін, спільно з Прикордонною службою, приймуть рішення про встановлення стаціонарних пунктів щеплення для мешканців ТОТ АРК та інших тимчасово окупованих територій. Цю інформацію буде озвучено найближчим часом”, – заявив Головний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич.

Вадим Чабан повідомив, що на території Херсонщини було поставлено 11 тисяч 600 вакцин від COVID-19, та вони призначені для конкретних категорій населення. В першу чергу це лікарі та особи з високим ризиком захворювання на коронавірус.

1 березня в Україні відкрили запис на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу.

  • Кореспонденти ЦЖР знову побували на КПВВ «Чонгар» і виявили нездатність різних органів влади у організації експрес тестування на COVID-19. Щодня через КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» проходять в середньому до 400 людей і тільки в середньому 50 із них проходять тестування. Причому тести є – але їх нікому робити. Медиків із місцевих установ треба підвозити, що не завжди вдається, та й працюють вони тільки до 16 години у робочі дні. Подробиці у сюжеті Світлани Єрещенко і Микити Панасенка у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine