Уряд не має достовірної статистики про поширення коронавірусу в Україні – StateWatch

Статистичні дані про перебіг епідемії COVID-19 в Україні збираються різними, не пов’язаними однією методологією установами — кінцеві звітні результати істотно відрізняються між собою.

Про це йдеться у листі Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, який оприлюднила експертна організація StateWatch.

У листі зазначається, що проведений Апаратом РНБО аналіз даних, який стосується прогнозування розвитку епідемії COVID-19 в Україні, засвідчив, що узагальнення інформації стосовно госпіталізації пацієнтів, хворих або з підозрою на COVID-19; виписки цієї категорії осіб із стаціонарів; їхнє одужання або смерті тощо здійснюють різні, не пов’язані між собою єдиною методологією установи у сфері охорони здоров’я – Міністерство охорони здоров’я України, Національна служба здоров’я України, ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” та ДП “Медичні закупівлі України”.

Інформація збирається за дуже обмеженими показниками, які не відображають всі аспекти перебігу захворювання; кінцеві звітні результати, отримані з різних установ, істотно відрізняються між собою як у цілому в Україні, так і в розрізі окремих регіонів.

У листі Секретар РНБО звертає увагу Прем’єра на необхідність забезпечення централізованого збору та аналізу медичної статистичної інформації.

Також зазначено, що Апарат РНБО вже звертався до МОЗ та ДУ “Центр громадського здоров’я” щодо обліку захворюваності ще у квітні 2020 року.

1 березня в Україні відкрили запис на безкоштовну вакцинацію від коронавірусу.

  • Кореспонденти ЦЖР знову побували на КПВВ «Чонгар» і виявили нездатність різних органів влади у організації експрес тестування на COVID-19. Щодня через КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» проходять в середньому до 400 людей і тільки в середньому 50 із них проходять тестування. Причому тести є – але їх нікому робити. Медиків із місцевих установ треба підвозити, що не завжди вдається, та й працюють вони тільки до 16 години у робочі дні. Подробиці у сюжеті Світлани Єрещенко і Микити Панасенка у програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine