Норвегія зупинила продаж заводу з виробництва корабельних двигунів російській компанії

Уряд Норвегії зупинив продаж заводу з виробництва корабельних двигунів російській компанії через побоювання, що вони будуть використовуватись у військово-промисловому комплексі РФ. Перевіркою угоди займається контррозвідувальне Управління національної безпеки Норвегії.

Недобудований фрегат проекту 22350 «Адмирал Головко» на суднобудівному заводі «Северная верфь», Санкт-Петербург, 12.11.2020 Фото: forums.airbase.ru

Як передає Радіо Свобода, про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на міністерство юстиції Норвегії.

Завод Bergen Engines належить британській Rolls-Royce. Він виробляє дизельні та газопоршневі двигуни. На початку лютого англійська компанія анонсувала його продаж структурі російського «Трансмашхолдингу» приблизно за 150 мільйонів євро.

«Трансмашхолдинг» повідомив, що таким чином планує розширити свою присутність на ринку мікроелектростанцій для віддалених об’єктів. Однак в Норвегії побоюються використання підприємства у військово-промисловому комплексі.

Bergen Engines – виробник корабельних двигунів, які використовуються ВМС Норвегії. Двигуни компанії стоять на норвезьких патрульних кораблях, розвідувальному судні і заплановані до постачання на криголамні судна, які будують для військових.

Корабельні двигуни – одна з найбільш проблемних галузей для російського суднобудування. У проєкті стратегії розвитку суднобудівної промисловості Мінпромторгу РФ ситуація з корабельними двигунами названа «особливо критичною». До 2014 року значну частину з них Росія закуповувала в Україні і країнах НАТО, однак це стало неможливим через санкції.

Спроби закупити китайські двигуни не влаштували російських військових, писали російські спеціалізовані видання, зокрема й через постійні поломки.

До складу норвезького заводу входить не тільки виробничий майданчик, але і конструкторське бюро. В кінці 2020 року російський постачальник двигукораблнів для військових – Об’єднана суднобудівна корпорація – повідомляв про створення науково-технічного центру суднових рухових установок разом з «Траншмашхолдингом».

Міністр юстиції Норвегії повідомила, що планує провести окремий брифінг щодо ситуації з членами парламенту. Вона додала, що Норвегія вітає іноземні інвестиції, але вони повинні бути збалансовані з потенційними загрозами національній безпеці.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine